Alpay basını umursamıyor

Milli takımın tecrübeli oyuncusu Alpay Özalan, Beckham'la arasında yaşanan olayın gereğinden fazla abartıldığını söyledi. Aston Villa'lı oyuncu, İngiliz basınının kendisini hain olarak itham ettiğini vurgulayarak, "Basında çıkanlar beni ve ailemi rahatsız ediyor.

BIRMINGHAM - Milli takımın tecrübeli oyuncusu Alpay Özalan, Beckham'la arasında yaşanan olayın gereğinden fazla abartıldığını söyledi. Aston Villa'lı oyuncu, İngiliz basınının kendisini hain olarak itham ettiğini vurgulayarak, "Basında çıkanlar beni ve ailemi rahatsız ediyor. Kuklamın elektrik direğine asılması ırkçı bir yaklaşımın göstergesi. Ancak bunlara aldırmıyorum. Tehdit aldığım iddiaları da doğru değil" dedi.
Canlı yayında NTV'nin sorularını yanıtlayan Alpay şöyle devam etti: "Aston Villa'daki takım arkadaşlarım beni gayet iyi karşıladı. Hocam O'Leary ile görüştük. Birmingham derbisinde tepki gelebilir endişesiyle beni bu maçta oynatmayacağını söyleyip, üç gün izin verdi. Kararını saygıyla karşıladım. Basından tepki almama rağmen, bir Premier Lig takımı bana transfer teklifi yaptı. Futbol hayatıma burada devam etmek istiyorum. Endişelenecek bir şey yok." Milli oyuncu, Beckham'dan özür dileyecek misin sorusuna, "Önce ay-yıldızlı formaya tüküren Beckham, Türk halkından özür dilesin. O dilerse ben de dilerim" şeklinde konuştu.
'Onu kimse istemiyor'
Türkiye-İngiltere maçına geniş yer ayırmayı sürdüren İngiliz gazetelerinden The Guardian, "Alpay'ı ne Türkiye istiyor, ne de Aston Villa" diye yazdı. Gazete şöyle devam etti: "O'Leary, bu futbolcuya antremanlara gelmemesi için izin verdi. İngiliz futbolseverlerin büyük tepkisini çeken Alpay evinin çevresinde 24 saat koruma bulundurmayı düşünüyor." Milli Takım Menajeri Can Çobanoğlu da, İngiliz medyasının olayı bilinçli olarak saptırdığını vurgulayarak, "İngilizler olaylara şaşı bakıyor. Bu olay tahrik ve ırkçılık unsurları içeriyor. Konuyu UEFA'ya taşıyacağız" dedi. (Spor Servisi)