Alpay-Beckham sille tokat

Penaltı atışı sonrası Alpay ile David Beckham arasındaki gerginlik devre arasında, soyunma odası girişine taşındı.

 • Penaltı atışı sonrası Alpay ile David Beckham arasındaki gerginlik devre arasında, soyunma odası girişine taşındı. Bu iki oyuncu arasındaki kavgaya, iki ekibin diğer oyuncuları da katılınca ortalık bir anda gerildi. Futbolcular arasındaki kavga güçlükle önlenebildi.
 • İngiltere, geniş güvenlik önlemleri altında, karşılaşmanın oynanacağı Saracoğlu Stadı'na geldi. Kafile, Ritz Carlton Oteli'nden 2 otomobil, 3 minibüs ve oyuncuların bulunduğu otobüsten oluşan konvoyla yola çıkarken, 2 polis minibüsü, eskort ve Yunuslar eşlik etti. Çok sayıda basın aracı da kafileyi takip etti.
 • Güvenlik güçleri, karşılaşma öncesinde stat çevresinde sahte bilet satışı yapanları yakaladı. Yoğurtçu Parkı civarındaki kontrollerde, bir koçan sahte bilet ele geçiren güvenlik güçleri, bu biletleri satmaya çalışan kişileri yakalayarak gözaltına aldı.
 • Stadı tamamen dolduran taraftarlara tek tip tişört dağıtan sponsorlar, tribünleri adeta kırmızı ve beyaz renklere boyadılar. Pepsi firması, taraftarlara formanın yanı sıra 50 bin adet ses çıkartan balon dağıtırken, 13 kişiden oluşan dans grubu da şovlarıyla taraftarları ateşledi. Collina'nın yardımcıları, atmosferden etkilenirken, maç öncesi hatıra fotoğrafı çektirdi.
 • Uzun bir aradan sonra kadroya alınan Sergen Yalçın, ilk 11'de sahaya çıktı. Milli formayı son olarak 14 Kasım 2001'de Ali Sami Yen Stadı'nda Avusturya ile yapılan ve Ay-Yıldızlı ekibin 5-0 kazandığı maçta giyen Sergen, 696 gün sonra İngiltere maçıyla formasına kavuştu. Barcelona'ya transfer olan Rüştü de uzun bir aradan sonra Saracoğlu'na çıktı.
 • Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, maçın başlamasına 15 dakika kala stada gelerek protokol tribünündeki yerini aldı. Tribüne başbakan, bakan ve üst düzey görevlilerin korumalarının girmesi nedeniyle, izdiham yaşandı. Korumalar, daha sonra basın tribününe geçince de bu kez gazeteciler ile korumalar arasında tartışmalar oldu. TSYD Genel Başkanı Onur Belge, duruma tepki gösterip basın tribününde sadece gazetecilerin olmasını istedi. Protokol tribününün basına yakın bölümünde çok kişinin ayakta maçı seyretmek istemesi nedeniyle, basın mensupları görev yapmakta güçlük çekti.
 • Karşılaşmanın başlamasından önce açılan dev Türk bayrağı taraftarları coşturdu. Bayrağın açılmasıyla birlikte, tribünler hep bir ağızdan tezahüratlar yaptı. İngiliz Milli Marşı sırasında taraftarlar, ıslıkla protestoda bulundu. İngiliz futbolcular da marşları sırasında omuz omuza vererek birlik gösterisi yaptı.
 • Maçın ilk yarısını değerlendiren İngiliz SKY Sport TV yorumcuları, taraftar baskısında oynayan ve kazanmayı arzulayan Türk futbolcuların, ikinci yarı sert şutlar atabileceklerini söyledi. Yorumcular, maçın başlarında, "15 dakika dayanıp gol yemezsek, işler daha kolay olacak" tahmininde bulundu. Beckham'ın penaltıyı kaçırmasından sonra, "Bunu kaçırmak dünya çapında bir futbolcuya yakışmadı" diyen yorumcular, İngiltere'nin sahaya şanslı çıktığını, daha çabuk gole dönüştürülebilecek fırsatlar yakaladığını, ancak bunları kullanamadığını söyledi.
 • Diğer maçlar sonunda Fransa, Danimarka, Çek Cumhuriyeti, İsveç, Almanya, Yunanistan, Bulgaristan ve İsviçre finalleri doğrudan garantiledi. Slovenya, Romanya, Hollanda, Letonya, İskoçya, İspanya ve Rusya ise baraj maçı oynayacak. Sonuçlar: 2. Grup: Bosna Hersek-Danimarka: 1-1, Norveç-Lüksemburg: 1-0, 3. Grup: Avusturya-Çek Cumhuriyeti: 2-3,
  4. Grup: Macaristan-Polonya: 1-2, İsveç-Letonya: 0-1, 5. Grup: Almanya-İzlanda: 3-0, İskoçya-Litvanya: 1-0, 6. Grup: Ermenistan-İspanya:
  0-4, Yunanistan-Kuzey İrlanda: 1-0, 10. Grup: Rusya-Gürcistan: 3-1, İsviçre-İrlanda: 2-0.