Alpay 'yerinden' bildiriyor

İngiltere Ligi'nde karşı karşıya geldikleri ve 1-0 kaybettikleri maçta Chelsea'yi ellerinden kaçırdıklarını belirten Aston Villa'nın savunmacısı Alpay, Beşiktaşlı futbolculara mesaj gönderdi.
Haber: BİLAL MEŞE / Arşivi

LONDRA - İngiltere Ligi'nde karşı karşıya geldikleri ve 1-0 kaybettikleri maçta Chelsea'yi ellerinden kaçırdıklarını belirten Aston Villa'nın savunmacısı Alpay, Beşiktaşlı futbolculara mesaj gönderdi. Chelsea'nin en büyük avantajının seyirci ile bütünleşmesi olduğuna dikkat çeken tecrübeli oyuncu, "İnanılmaz bir seyirci desteği var. 90 dakika süreyle tribünlerde müthiş bütünleşiyorlar. Beşiktaş'ın tribüne kulaklarını tıkaması şart. Sadece ve sadece oyuna konsantre olsunlar" diye konuştu.
Chelsea'nin savunma taktiğiyle sahaya çıkan takımlara karşı iyi oynayıp ve sonuca rahat gittiklerine de dikkat çeken Alpay, sözlerini şöyle sürürdü:
"Savunma anlayışıyla sahaya çıkarlarsa hayal kırıklığına uğrarlar. Chelsea karşısında hücum futbolu oynadıkları taktirde bu zorlu deplasmandan zaferle çıkarlar. Korkmasınlar, yüreklerini ortaya koysunlar. Akıllı oynadıkları taktirde Chelsea karşısında rahat pozisyona girerler."
Mutu, Hasselbaink ve Veron'un çok etkili olduğunu belirten Alpay, "İlk etapta bu silahların susturulması şart. Veron müthiş etkili bir oyuncu. Veron'a sıkı bir markaj şart; iyi kontrol edilmeli. Oyun kuruyor, topu kanatlara taşıyor ve gol pozisyonları hem üretiyor" ifadelerini kullandı.
Chelsea'nin savunmasında zaafları olduğuna da dikkat çeken Alpay
"Özellikle Desailly savunmada gedikler veriyor. Hücum ağırlıklı bir Beşiktaş, Chelsea savunmasını rahat geçer, pozisyonlar bulur. Oyun sistemleri 4-4-2. Topu kanatlara yayıyorlar, buradan etkili oluyorlar.
Ölü toplarda da bir hayli tehlikeli. Kritik yerlerde faul yapmamak gerekir" dedi.