Alper hayaline kavuştu

Fenerbahçe, Gaziantepsporlu Alper Akıcı ile sezon sonuna kadar kiralık olarak anlaşma sağladı. Savunma oyuncusu, sözleşmeye bugün imza atacak. Sarı-Lacivertli yönetim istediği takdirde, Alper'in bonservisini
20 Mayıs 2004 tarihine kadar alabilecek.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe, Gaziantepsporlu Alper Akıcı ile sezon sonuna kadar kiralık olarak anlaşma sağladı. Savunma oyuncusu, sözleşmeye bugün imza atacak. Sarı-Lacivertli yönetim istediği takdirde, Alper'in bonservisini
20 Mayıs 2004 tarihine kadar alabilecek. Daha önce Gaziantepspor Büyükşehir Belediyesi ve Denizlispor'da da forma giyen 26 yaşındaki futbolcu, bir kez A2 Milli Takım aday kadrosuna alınmıştı.
Alper, transferinde başkan Celal Doğan'ın büyük kolaylık sağladığını vurgulayarak, "Kendisi, 'Fenerbahçe seni istiyor ama kimseye birşey söyleme' dedi. Ardından transfer gerçekleşince, hayallerim gerçek oldu. Buraya kiralık geldim ama, öyle bir futbol oynayacağım ki, Fenerbahçe benim bonservisimi de alacak. Kendime güveniyorum. Defanstaki sorun benimle çözülecek" diyerek iddialı konuştu.
Alper, sezon sonuna kadar 200 bin dolar karşılığında Fenerbahçe forması giyecek. Gaziantepspor Teknik Direktörü Nurullah Sağlam, eski oyuncusuyla ilgili şu yorumu yaptı: "Agresif, savunma yönü çok kuvvetli ve güvenilir bir oyuncu. Fenerbahçe'de başarılı olacaktır. Geleceği parlak."
Sarı-Lacivertli futbolcular takımın her geçen gün daha iyiye gittiğini ancak süreye ihtiyaçları olduğunu söyledi. Luciano, savunmada Ümit
Özat ile henüz uyum sağlayamadığını vurgulayarak, "Hatalarımız gidermek için sürekli çalışıyoruz. Ancak savunmanın tam oturması için zamana ihtiyacımız var" derken, Aurelio ise "Trabzonspor maçında iyi bir çıkış yakaladık. Gelecek haftalar içinde daha iyi bir takım olacağımızı düşünüyorum" diye konuştu. Yusuf ise geçmişteki hatalarından ders çıkardığını belirterek, şöyle konuştu: "Herşeye sıfırdan başladık. Şampiyon olmayı istiyoruz. Lige kötü başladık ama Trabzonspor galibiyeti moralleri düzeltti. Ben de bu sezon iyi bir çıkış yapmak istiyorum."
Daum sertleşti
Teknik direktör Daum, idmanda kanatlardan orta ve gol çalışması üzerinde durdu. Ardından bir süre yarım saha çift kale maç oynattı. Sakatlığı geçen kaleci Volkan idmana katılırken, Ali Güneş özel olarak çalıştı. Alman teknik adam oyuncularının adeta pestilini çıkarırken, çift kale maç sırasında istediklerini yapamayanlara sert çıkıştı. Denenmek için Brezilya'dan getirilen Da Silva'nın burnu kanarken, kısa süreli tedavi sonrası çalışmaya devam etti. Daum, idman sonrası oyuncularıyla yaptığı toplantıda, "Elazığspor'u hafife almayın. Bu kez hata istemiyorum. Bu maçı kazanmak zorundayız" uyarısını yaptı.