Alper Potuk kendini yaktı!

Alper Potuk kendini yaktı!
Alper Potuk kendini yaktı!
Fenerbahçe'de Alper Potuk'un ekstra idmanları hem kendisine hem de takımına pahalıya mal oldu. Genç oyuncunun, takımdan ayrı yaptığı özel idman sırasında adalesinde yırtık ve kanama oluşması tüm dengeleri alt üst etti.

Son iki haftada 5 puan bırakan Fenerbahçe , Alper Potuk’un yokluğunu bir hayli hissetti. Bu sezonki futbolu ve çok yönlü oyun tarzı ile teknik heyetin elini bir hayli güçlendiren genç oyuncunun formadan uzak kalması sarı-lacivertlilere pahalıya maloldu.

Şaşırtan gerçek! Aziz Yıldırım 'sıfır' çekti

Milliyet Gazetesi'nden Senad Ok'un haberine göre; Alper konusunda daha da üzücü olan ise yıldız futbolcunun takım antrenmanından sonra sakatlanmasıydı. Uzun bir süredir normal çalışmalar bittikten sonra ekstra idman yapan Alper, fazla mesainin faturasını fazlasıyla ödedi. Son dönemdeki çıkışını özel idmanlara borçlu olduğunu her fırsatta dile getiren sarı-lacivertli futbolcunun, kar yağışının ardından yumuşayan zemin nedeniyle sağ bacak arka üst adalesinde kanama ve yırtık oluştu.

TAKIM DEĞİŞTİ

Ligin en kritik döneminde Alper’in şanssız şekilde sakatlanması teknik heyetin tüm planlarını bozdu. Özellikle Konyaspor maçında Caner’in cezalı oluşu ve Emre’nin de sakatlığı sebebiyle üç kritik oyuncusundan yoksun olan Teknik Direktör Kartal, yabancı kontenjanı problem yaşamış, mecburen takımın en formda isimlerinden olan Alves’i kulübeye çekmişti. Takımdan ayrı şekilde çalışmalarına ve tedavisine devam eden Alper Potuk, Galatasaray maçında da forma giyemeyecek. Önce maçlarda kaçan sayısız gol fırsatı ardından Alper’in olmayışı tüm takımı olumsuz etkilerken, Samandıra’da yapılan yorumlarda sürekli şanssızlıktan yakınıldığı belirtildi.

Fenerbahçe'nin Mersin İdmanyurdu kadrosu