Alper Potuk'tan Galatasaray cevabı

Alper Potuk'tan Galatasaray cevabı
Alper Potuk'tan Galatasaray cevabı
Fenerbahçe'nin yeni transferlerinden Alper Potuk, düzenlediği basın toplantısında açıklamalar yaptı.

Topuk Yaylası Tesisleri'nde basın mensuplarının karşısına çıkan Alper Potuk, "Takımda her şey gerçekten çok güzel. Takım olarak iyi çalışıyoruz. Bunun meyvelerini inşallah sezon içersinde alacağız" dedi.

Aziz Yıldırım Topuk Yaylası'nda


Galatasaray 'ın kendisini transfer etmek istemesine rağmen Fenerbahçe 'ye imza atan genç futbolcu, "Tercihimi Fenerbahçe'den yana kullandım. 1.5 yıl önce gelecektim, geç kalmış bir transfer oldu. Kararı kendim verdim ve üzerimde baskı yok. Tercihimden dolayı çok mutluyum" ifadelerini kullandı.

TFF'nin 6+0+4 kararıyla ilgili olarak ise Potuk, "Yabancı kararı geçtiğimiz sene söyleniyordu. Bunu Fenerbahçe çok iyi kullandı. İnşallah hayırlısı olur. Rekabet her zaman başarıyı getirir, rekabettin kaçsaydım Fenerbahçe'ye gelmezdim. İnşallah formayı alıp oynayacağım" şeklinde konuştu.

F.Bahçe kampına Ilıcalı'dan helikopterli ziyaret

FORMA NUMARASINI AÇIKLADI 

Topuk Yaylası Tesisleri'ni çok beğendiğini belirten yetenekli oyuncu, "Muhteşem bir tesise sahibiz. Bence de yurt dışına çıkmaya hiç gerek yok. Ben alt yapıdan beri Eskişehirspor’da hep 6 numarayı giydim. Burada 6 numarayı Yobo giyiyor. O nedenle ben de büyük ihtimalle 26 numarayı giyebilirim" dedi.

İLK RÖPORTAJ YOBO'DAN

Basın toplantısı masasına oturduktan sonra medya mensuplarının Aziz Yıldırım'ı görüntülemesini bitirmesini bekleyen Alper Potuk, süre uzayınca sıkılmaya başladı. Bu sırada Alper'in imdadına Joseph Yobo yetişti. Eline mikrofonu alan Yobo, birden bire genç futbolcuya sorular yöneltmeye başladı.

Yobo'nun ilk sorusu "Nasılsın" oldu. Nijeryalı oyuncu, daha sonra "Çalışmalar nasıl gidiyor?" diye sordu. Alper'den kısa cevaplar alan Yobo, son olarak "Neden oturuyorsun, çalış, iyi çalış" sözleriyle takım arkadaşına takıldı. "Çalıştık, hep beraber çalışıyoruz" diyen Alper Potuk'un yanına daha sonra Cristian Baroni uğradı. Alper, iki tecrübeli ismin bu yaklaşımı sonrası hem keyiflendi hem de çok kısa sürede arkadaşlık bağlarının güçlendiğini gösterdi.

"F.Bahçe'ye gelmeyi çok istedim"