Alper Potuk'un yerine N'Diaye

Alper Potuk'un yerine N'Diaye
Alper Potuk'un yerine N'Diaye
Eskişehirspor, Sunderland'den Fransız oyuncu Alfred N'Diaye'yi satın alma opsiyonuyla kiraladı.

Eskişehirspor Kulübü Teknik Asbaşkanı Mehmet Akman, N'Diaye transferini bitirmek için uzun süredir uğraştıklarını hatırlatarak, transferin gerçekleşme aşamasında bazı kulüplerin araya girmesi sonucu sürecin uzadığını kaydetti.

Eskişehirspor'a yakışacak futbolcularla sözleşme imzaladıklarını ifade eden Akman, şöyle konuştu:
"Alper Potuk'un Fenerbahçe 'ye transfer olmasının ardından onun bulunduğu bölgeye transfer gerekti. Bunun üzerine teknik heyetimizin raporu ve isteği doğrultusunda N'Diaye'yi transfer ettik. N'Diaye'yi İngiltere'nin Sunderland Kulübü'nden satın alma opsiyonlu kiraladık. N'Diaye, bu sezon siyah-kırmızılı formayı terletecek. Transferin pozitif sonuçlanmasından çok mutluyuz. N'Diaye, bu sabah yapılan antrenmana takımla beraber çıktı."

Akman, Eskişehirspor'un Avusturya kampının çok verimli geçtiğini bildirdi.

Teknik heyetin ve futbolcuların morallerinin yerinde olduğunu anlatan Akman, "Bu sezon çok iyi bir Eskişehirspor'u izleteceğiz. Sahada puan kaybetsek bile taraftarımıza göze hoş gelen bir futbol izleteceğiz. Eskişehirspor, ligin en iddialı ekiplerinden biri olacak" dedi.

ANTRENMANA KATILDI

Eskişehirpor, sezon hazırlıkları için bulunduğu Avusturya kampında çalışmalarına devam ediyor.

Eskişehirspor Kulübü'nden yapılan açıklamaya göre, kulüp başkanı Mesut Hoşcan, başkan vekili Ahmet Yalçın ile sosyal hizmetlerden sorumlu asbaşkan Bahadır Ünalan, kampı ziyaret etti. Antrenmanı izleyen başkan Hoşcan ve yöneticiler, teknik ekipten bazı bilgiler aldıktan sonra futbolcularla sohbet etti.

Teknik direktör Ertuğrul Sağlam yönetiminde gerçekleşen antrenmana yeni transfer Alfred N'Diaye'nin de katıldığı bildirildi.