Altay'dan Rasim Ozan Kütahyalı'ya kınama

Altay'dan Rasim Ozan Kütahyalı'ya kınama
Altay'dan Rasim Ozan Kütahyalı'ya kınama
Spor Toto 3. Lig 1 Grup'ta mücadele eden Altay'da yönetim, Beyaz TV'de yorumculuk yaptığı programdaki "Altay'ın taraftarı yoktur" şeklindeki sözleri nedeniyle Rasim Ozan Kütahyalı'ya tepki gösterdi.

Altay Kulübü'nün resmi internet sitesinde yer alan, 'Rasim Ozan Kütahyalı isimli sözde yorumcuyu esefle kınıyoruz' başlıklı açıklama şöyle:
"TV’deki bir spor programına yorumcu olarak çıkan Rasim Ozan Kütahyalı isimli zatın, Altay Spor Kulübü’ne ve Altay Taraftarına yönelik yorumlarını esefle kınıyoruz.

Altay Spor Kulübü, 1914 yılında Milli Mücadele amacıyla kurulmuş olup sportif anlamda , İzmir’e gelen işgal kuvvetlerinin futbol takımlarına karşı başarılar elde etmiş, mensupları Kurtuluş Savaşı’na katılmış, ülkesi uğruna şehit ya da gazilik mertebesine ulaşmıştır.   

Altay Spor Kulübü bünyesinden , Cumhurbaşkanı, Başbakanlar, Bakanlar, Federasyon Başkanları ve iki güzide spor kulübü çıkarmıştır. Yedi kez final oynadığı Türkiye Kupasını iki kez müzesine götürmüş ve halen eski TFF 1.Ligi, şimdinin Süper Lig’inde en fazla mücadele eden 8.takım unvanını taşımaktadır.

Bu nedenledir ki 'BÜYÜK ALTAY' olarak anılmaktadır.
Kulübümüz Türk Sporuna sayısız sporcu kazandırmış ve kazandırmaya da devam etmektedir. Bunların başında camiamızda 'BÜYÜK MUSTAFA' olarak anılan ve şu anda Galatasaray Spor Kulübü Teknik Direktörlüğü görevini üstlenen Sn. Mustafa DENİZLİ gelmektedir.

Bu yüzden bu büyük camia hakkında konuşma yaparken seçilecek kelimelerin dikkatle belirlenmesi gerekir. Kendisini yorumcu zanneden bu zatın, futbol konusundaki bilgi ve görgüsü de zaten ortadadır.

Gittiği her deplasmanda sevgi ve saygı gören Altay, Türkiye’nin takımıdır. Kulübümüzün renklerine âşık olan sayısız taraftarımızı küçük düşürücü sözler sarfeden bu zatın, Beyaz TV’de spor yorumcusu olmasını da garip karşılamaktayız. Kendisini, Sn. Suavi Yardımoğlu’nun bir süre önce yayınlanan 'Büyüklük Lig’de Değil' isimli köşe yazısını okumaya davet ederiz.

Bu vesile ile bulunduğu Lig’i gözetmeksizin takımını iç saha ve dış saha maçlarında yalnız bırakmayan Büyük Altay Taraftarına tekrar teşekkürlerimizi sunarız.

Unutmayalım ki 'Güneş Balçıkla Sıvanmaz'.
Kınamayı Türk Spor Kamuoyunun dikkatine sunar, yasal haklarımızı kullanma hakkımızı saklı tutarız.

Saygılarımızla."