Altı geliyor altı, yalele yalele...

Efendim yaklaşık iki yıl önce Liverpool, 'Bir İstanbul Masalı'nın final bölümünde Milan'ı yenerek Şampiyonlar Ligi kupasını havaya kaldırmıştı. Aziz Jerzy Dudek önderliğindeki...
Haber: BENER ONAR / Arşivi

Efendim yaklaşık iki yıl önce Liverpool, 'Bir İstanbul Masalı'nın final bölümünde Milan'ı yenerek Şampiyonlar Ligi kupasını havaya kaldırmıştı. Aziz Jerzy Dudek önderliğindeki 'Kızıl Ordu'nun, kibirli İtalyanlara güzel bir ders vermesi hâlâ hafızalarınızda herhalde. Yarın komşu Atina'polis'te bu iki takım bir kez daha Avrupa'nın en büyüğü olmak için kapışacak.
İtalyanlar "Onlara saygı duyuyoruz" deselerse de Liverpool'dan daha iyi takım olduklarını iddia ediyorlar. Gattuso'nun "10 yıl öncesinin futbolunu oynuyorlar", Ancelotti'nin "Liverpool, Devler Ligi'nde tekniği en zayıf İngiliz takımı" sözleri bunun kanıtı. Böyle konuşup boynunu öne eğen çok takım, çok teknik adam gördü Rafael hoca. Liverpool yüksek ihtimalle tarihinde altıncı kez Avrupa'nın zirvesinde yer alacak.
Tek korkum sol kanatta Boudewjin Zenden'in yokluğunda Harry Kewell'ın oynaması.


Büyütmek için tıklayınız
Bir de şu anda açık ara dünyanın en iyi futbolcusu olan Kaka Leite elbette. Lakin Javier Mascherano, 2004 Olimpiyatları'nda altın madalya kazandığı bu stadı sever. Liverpool'un tangocusu, Milan'ın sambacısını durdurabilirse İtalyan ekibi de 'istop' eder. Uzatmaya ve penaltılara hazırlıklı olun.
Gönül ister ki Liverpool-Milan maçından uzun uzun söz edelim. Ama işime dönmenin tam paragrafı! İrlanda, Amerika Turu kapsamında Ekvador'la karşılaşıyor. 'Ayriş'ler son dönemde çıkışa geçti. Hazırlık maçıdır ne olsa yeridir persfektifinden olaya bakınca 3.40'lık İrlanda galibiyeti gayet çekici.
Libertadores'te ise Libertad-Boca maçı dışında üç karşılaşmaya da 'bir' verilebilir. Eğer Boca, Paraguay'dan galip döner inancındaysanız çekinmeyin. Boca'nın sadece ismine de güvenmeyin elbette. Libertadores'te ilk maçların skorunu verip yarını beklemeye başlarım: Deportivo Cucuta-Nacional: 2-0, Club America-Santos: 0-0, Defensor Sporting-Gremio: 2-0, Boca Juniors-Libertad: 1-1.