Altın jenerasyon için son şans

Altın jenerasyon için son şans
Altın jenerasyon için son şans
FIFA, üst üste 3. kez Dünya Kupası'na katılacak Fildişi Sahili ile ilgili "Fildişi'nin altın jenerasyonu için son şans" başlıklı analiz yayımladı.

Sercan SAPANATAN / İSTANBUL (DHA) - Fildişi Sahili Milli Takımı'nda morallerin yüksek ve hedeflerin büyük olduğunun altını çizen FIFA, "Afrika'da Fildişi Sahili'nin bu takımı 'Altın Nesil' olarak adlandırılıyor ve onların belki de son kez birlikte oynayacağı Dünya Kupası'nda başarı bekleniyor" denildi.

Teknik direktörü Sabri Lamouchi ve kadroda yer alan dünyaca ünlü yıldızlar Yaya Toure, Salomon Kalou ve Didier Drogba, FIFA'nın resmi sitesine konuştu.

Lamouchi, "Takımımla gurur duyuyorum. 18 ay boyunca çok çalıştık ve bu başarıyı hakkımızla kazandık. Şimdi bunu Dünya Kupası'nda da devam ettirmek istiyoruz" dedi.

DROGBA: BİRAZ ŞANS LAZIM

"Fildişi Sahili gibi küçük bir ülke için 3. kez üst üste Dünya Kupası'na katılmak müthiş bir başarı" diyen Drogba, "Bu maceranın içinde olduğum için ve ülkem adına futbol tarihi yazan kadroda bulunmaktan gurur duyuyorum. Bu Dünya Kupası'nda özel bir şeyler yapmak istiyoruz. Daha önce katıldığımız son 2 Dünya Kupası'nda istediğimiz başarıyı sağlayamadık. Bizim için zor geçmişti, ama bu sefer biraz da şans bizimle olursa istediğimiz başarıyı yakalacağımızdan eminiz. En azından gruptan çıkmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.