'Altına hücum'da sürpriz yok

Golden Lig'in 1 milyon dolarlık ödülü (jackpot) için favori gösterilen atletler ilk ayakta başarılıydı. Asafa Powell, Meseret Defar, Jeremy Wariner, Sanya Richards gibi isimler zorlanmadan altın madalyaya uzandı.

OSLO - Golden Lig'in 1 milyon dolarlık ödülü (jackpot) için favori gösterilen atletler ilk ayakta başarılıydı. Asafa Powell, Meseret Defar, Jeremy Wariner, Sanya Richards gibi isimler zorlanmadan altın madalyaya uzandı.
Oslo'daki yarışlara damgasını vuran isim Etiyopyalı Defar'dı. 23 yaşındaki Olimpiyat Şampiyonu 5 bin metrede 14.16.63'lük derecesiyle kendisine ait dünya rekorunu geliştirdi. Milli atlet Elvan Abeylegesse'nin elinden rekoru alan Defar, sekiz saniye gibi müthiş bir gelişmeye imza attı.
Gecenin diğer notlarından bir diğeri ise bayanlar 400 metrenin dominant ismi Sanya Richards'ın üst üste 20. yarışını kazanmasıydı. ABD'li sporcu 50.26'lık derecesiyle kendisi adına sezonun en iyi derecesine imza attı. 100 metre erkeklerde 9.77'yle dünya rekorunun sahibi olan Jamakialı Asafa Powell ise Dünya Şampiyonası öncesinde rakiplerine gözdağı verdi.
Golden Lig'in bir sonraki durağı Paris olacak. Saint-Denis'teki Stade de France'ın ev sahipliği yapacağı yarışların tarihi 6 Temmuz. (Spor Servisi)