Altıncı etapta zafer Belçikalı Boonen'in

Bisiklet dünyasının en önemli yarışı olarak kabul edilen Fransa Bisiklet Turu'nda altıncı etap geride kaldı. Belçikalı Tom Boonen 18 turluk yarışın altıncı etabını birincilikle tamamlarken...

BOURG EN BRESSE - Bisiklet dünyasının en önemli yarışı olarak kabul edilen Fransa Bisiklet Turu'nda altıncı etap geride kaldı. Belçikalı Tom Boonen 18 turluk yarışın altıncı etabını birincilikle tamamlarken, İspanyol Oscar Freire ikinci, Alman Erik Zabel ise üçüncü oldu. Semur-en-Auxois ile Bourg-en-Bresse arasındaki altıncı etabın ardından yarışın sprint bölümüne üç turluk ara verilirken, dağ etapları için Alp Dağları'na taşınacak olan yarışa, Le Grand-Bornand'ta tamamlanacak olan 197.5 kilometrelik yedinci etapla devam edilecek.
Cancellara liderliğini sürdürdü
Öte yandan ilk beş etap sonunda sayı mayoyu elinde bulunduran İsviçreli Fabian Cancellara, altıncı etap sonunda da genel klasman liderliğini korudu. CSC takımı adına yarışan Cancellara'yı, Astana takımınından Alman Andreas Klöden 33 saniye farkla takip ederken, Liquigas adına yarışan İtalyan pedal Filippo Pozzato ise Cancellara'nın 35 saniye gerisinde üçüncü sırada bulunuyor. (Spor Servisi)