Alves'e muz attığı öne sürülen taraftar gözaltında

Alves'e muz attığı öne sürülen taraftar gözaltında
Alves'e muz attığı öne sürülen taraftar gözaltında
İspanya polisi, Pazar günü oynanan Villarreal-Barcelona maçında Brezilyalı siyahi futbolcu Dani Alves'e muz fırlattığından şüphelenilen bir kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Gözaltındaki kişinin 26 yaşındaki Villarreal taraftarı David Campaya Lleo olduğu bildirildi. İspanya yasalarına göre, Lleo yargılanıp suçlu bulunursa üç yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilecek.

Sporun derdi ırkçılık


BBC'nin haberine göre; Villarreal Kulübü, Alves'e muz fırlatan kişinin kombine biletinin iptal edildiğini ve bu kişinin ömür boyu takımın iç saha maçlarından men edildiğini açıklamıştı.

Öte yandan kulüp yetkilileri, Lleo'nun Villarreal'in genç takımlarından birinin teknik kadrosunda görev yaptığı iddiası hakkında henüz bir açıklama yapmadı.

TAVRI İLE TAKDİR TOPLADI

Dani Alves, pazar günü oynanan Villarreal-Barcelona maçında kendisine fırlatılan muzu yerden almış ve soyarak yemişti. Alves, bu protestosu ile kamuoyunda övgü almıştı. Birçok ünlü futbolcu, teknik adam ve yönetici de özellikle sosyal medya üzerinden başlattıkları kampanya ile Alves'e destek vermiş ve ellerinde muzla poz vermişlerdi.

Kendisine yapılanın "münferit bir vaka olmadığını" belirten 30 yaşındaki Barcelonalı futbolcu, İspanya'da 6 yıldır ırkçı hakaretlere maruz kaldığını söyledi. Alves, "Umarım ırkçı önyargılara yönelik bu tartışma gündemden düşmez ve sadece futbol sahaları ile sınırlı kalmaz" dedi.

Muz çılgınlığı!