Alves'e Sporting Lizbon kancası

Alves'e Sporting Lizbon kancası
Alves'e Sporting Lizbon kancası
Fenerbahçe forması giyen Bruno Alves'in adı Portekiz kulübü Sporting Lizbon ile anılıyor. Portekizli futbolcunun babası Washington Alves de bu iddiayı doğruladı.

Renascença'ya röportaj veren Washington Alves, oğlunun Avrupa ’da tanınan bir stoper olduğunu belirterek, “Büyük kulüplerin onunla ilgileniyor olması normal. Bruno şu anda Fenerbahçe ’de çok mutlu. Ama sonuçta o da bir profesyonel ve tüm profesyoneller gibi o da büyük kulüplerde oynamak istiyor. Sporting de büyük bir kulüp. Şartlar iki taraf için de uygun olursa Portekiz’e dönmesinde bir sakınca yok” ifadelerini kullandı.

2001-2010 yılları arası Porto forması giyen Alves’in, Sporting Lisbon’a transfer olması baba Alves’i pek endişelendirmiyor: Bir takımdan ayrıldığınızda illa o takıma geri dönecekseniz diye bir şey yok. Ama eğer Porto onunla ilgilenir ve anlaşırlarsa Porto’ya dönebilir.

Oğluna daha önceki dönemde teklifler geldiğini doğrulayan Washington Alves, "Fenerbahçe onu bırakmak istemedi. Bruno, onu mutlu edecek ve ona gerekli imkanları sağlayacak her Avrupa kulübünde oynayabilir" diye konuştu.