Alves'e ülkesinden talip var

Alves'e ülkesinden talip var
Alves'e ülkesinden talip var
Fenerbahçe'nin agresif stoperi Bruno Alves'e ülkesi Portekiz'in güçlü ekiplerinden Porto talip oldu.

Transfer sezonun açık ara şampiyonu Fenerbahçe ’de, alınacak futbolcular kadar gidecek oyuncular da gündemdeki yerini koruyor. Şu ana kadar 9 isimle yolarını ayıran ve 10 transfer yapan ekipte 15 yabancı futbolcu bulunuyor. Teknik direktör Vitor Pereira’nın gözden çıkardığı Holmen ve Krasic dışında, Eskişehirspor maçında maç kadrosuna dahil edilmeyen Stoch’un durumunun henüz netlik kazanmaması, sarı lacivertlileri yabancı kontenjanının doluluğu nedeniyle transferde zora sokuyor. Bu nedenle yeni formüller düşünen yönetim gitmek isteyen bazı oyuncuların önünü açmak istiyor. Sarı lacivertlilerin bu planına ilk olumlu haber de Alves’den geldi.

33 yaşındaki Portekizli savunmacıya ülkesinin ünlü kulüplerinden Porto’nun talip olduğu belirtiliyor. Agresifliği ve kritik maçlarda kırmızı kart görerek takımını yalnız bırakmasıyla eleştirilen tecrübeli oyuncunun gelecek sezon sözleşmesi bitecek.  Bu nedenle yönetimin satmak istediği, elde edilecek kontenjan ve bonservis bedeli ile gündemde olan Feghouli transferinin bitirmeyi hedeflediği belirtiliyor.

 Kadrosunda halen 15 yabancı bulunan Fenerbahçe’nin Alves satılsa bile yabancı transferi yapabilmek için en az bir oyuncuyla daha yollarını ayırması gerekiyor.

( Bugün )