Alves'in 'Drogba' iddiası

Alves'in 'Drogba' iddiası
Alves'in 'Drogba' iddiası
Fenerbahçeli futbolcu Bruno Alves'ten Galatasaray derbisi öncesi müthiş iddia...

Yaklaşan derbi öncesinde teknik direktör Ersun Yanal, futbolcularını zorlu 90 dakikaya motive etmeye çalışırken görevlerini de tek tek anlatıyor. Hiç kuşkusuz ki Galatasaray ’ın en önemli silahı olan Didier Drogba da, Yanal’ın önlem almayı planladığı tek isim olarak görünüyor.

Türk futbolunda acı tablo!


Habertürk'te yer alan habere göre; Tecrübeli çalıştırıcı, talebeleriyle yaptığı toplantıda, “Zor bir maç olacak. Sizlerden tek bir isteğim var. Burak’ı falan bir kenara bırakıp sadece Drogba’ya dikkat edin. Onu tutma görevi de Alves’in” dedi.

Yanal’ın bu sözleri sonrasında ise Portekizli futbolcu Bruno Alves, herkesi şaşırtan ancak bir o kadar da güven veren sözler sarf etti. Yıldız futbolcu, hocasına “Drogba eğer benim hatamdan gol atarsa söz; nerede isterseniz size yemek ısmarlayıp bir de saat alacağım. Ancak bunu yapamazsa aynısını da sizden bekliyorum” dedi.

"EN UFAH HATANIN TELAFİSİ YOK"

Bu arada Fenerbahçe Televizyonu’na da açıklamalarda bulunan Bruno Alves, “Maça çok az bir zaman kaldı. Önemli olan süregelen galibiyetlerimizi devam ettirmek. Bizim için önemli bir maç ama asıl hedefimiz, ligi şampiyon olarak tamamlamak. Bu iddiamızı sürdürebilmemiz için de sahadan galibiyetle ayrılmamız gerekiyor. Yapılan en ufak hatanın telafisi olmayacak. Gerçek anlamda takım olmalıyız. Böyle önemli ve büyük maçlarda hisleriniz de sahaya yansıyor. Önemli olan hislerin kontrolüdür. Kendi sahamızda ve kendi seyircimizin önünde oynayacağız. Bunu iyi kullanarak, gol bulmak istiyoruz. Kontrolün bizde olması gerekiyor” şeklinde konuştu.

Ünal Aysal'dan derbi yorumu