Alves'ten frikik itirafı

Alves'ten frikik itirafı
Alves'ten frikik itirafı
Fenerbahçe'nin Portekizli futbolcusu, transfer sürecini anlatırken, frikik çalışmalarına vurgu yaptı.

Trabzonspor ile Pazar günü oynanacak maç öncesi FB TV mikrofonlarına konuşan Bruno Alves, ellerinden gelenin en iyisini yaparak, sahadan galip ayrılmak istediklerini söyledi. Zor bir maç olacağına dikkat çeken başarılı savunma oyuncusu, son düdük çaldığında mutlu olan taraf olmak istediklerini belirtti.

Cezalılara adaylık izni yok


"EN DOĞRU SEÇİMİ YAPTIM"

Transfer sürecinde Fenerbahçe ’yi seçmesinin kendi kararı olduğunu belirten Alves, “Burada olmaktan çok mutluyum. Burası kendi tercihimdi. Kulübü biliyordum, sonuçta Fenerbahçe büyük bir camia. Fenerbahçe’ye karşı da oynamıştım. Fenerbahçe benim için bir soru işareti değil, bildiğim bir yerdi. Raul Meireles’te bana, kulüp hakkında birçok bilgi verdi. Buraya geldikten sonra kulübü de, taraftarları da sevdim. Bu ülkeyi ve bu şehri çok beğendim. Ben galiba en doğru seçimi yaptım” diye konuştu.

"YETENEK, GELİŞTİRDİKÇE DEĞER KAZANIR"

Antrenmanlardan sonra frikik çalıştığını vurgulayan tecrübeli futbolcu, “Hayatım boyunca frikiklere ilgi duydum. Frikikten gol atmışlığım da var. Esasında benim pozisyonumda oynayan birisi için gol atmaktan ziyade gol yememek önemlidir. Maç bittiğinde gol yememişsek, ben mutluyum. İşimi iyi yapmış bir şekilde eve dönmüş oluyorum. Benim için en önemlisi o. Genç takımlardan itibaren ve şuanda da antrenmanlar bittikten sonra frikik çalışmaya gayret ediyorum. Sonuçta kimse bu yetenekle doğmadı. Başta bir yetenek olur, bu yeteneğin üstüne çalışarak koymadıkça o yetenek bir anlam ifade etmez. Ek bir çalışma yapmazsanız yeteneğinizi geliştiremezsiniz. Yetenek, geliştirdikçe değer kazanır. Dünyanın en iyi frikik kullanıcılarına da sorsanız onlarda antrenmanlardan sonra frikik çalıştıklarını söyleyecekler" dedi.

Sefa Kalya'dan mektup


"GALİBİYET SERİMİZİ SÜRDÜRMEK İSTİYORUZ"

Trabzonspor maçının önemine değinen Bruno Alves, “Bu maçın öneminin farkındayız ve buna göre çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şu anda yapmamız gereken, çalışmalarımızı sürdürmek. Zorlu bir rakip, zor bir maç olacak. Biz elimizden gelenin tamamını sahaya koyacağız. Galibiyet serimizi sürdürmek istiyoruz. Son düdük çaldığında mutlu olan taraf olmak istiyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'de kritik divan