Amaç moralleri yerine getirmek

A Milli Futbol Takımı, Moldova ve Yunanistan ile yapacağı Euro 2008 eleme grubu maçlarının hazırlıklarını sürdürürken, Ay-Yıldızlıların gol umutları...

İSTANBUL - A Milli Futbol Takımı, Moldova ve Yunanistan ile yapacağı
Euro 2008 eleme grubu maçlarının hazırlıklarını sürdürürken, Ay-Yıldızlıların gol umutları Gökhan Ünal, Ümit Karan ve Necati Ateş, Şırnak ve Diyarbakır'da şehit olan askerlerin ailelerine başsağlığı diledi. Üç futbolcu, iyi sonuçlarla Türk halkının moralini düzeltmek istediklerini dile getirdiler.
Galatasaray'da son haftaların formda ismi Ümit Karan, şehit ailelerine başsağlığı dilerken, "İçimizden bir parça koptu. Milli Takım olarak galibiyetler alarak moralleri yerine getirmek düşüncesindeyiz" diye konuştu. Ümit, Milli Takım'da iyi bir forvet hattının oluştuğunu, önlerindeki iki maçta da başarılı olmak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.
Gökhan Ünal da, zorlu maçlar yapacaklarını vurgulayarak, "Bu iki maçı da kazanıp şehit ailelerine armağan etmek istiyoruz" dedi. Necati Ateş ise uzun bir aradan sonra Ay-Yıldızlı formayı giyecek olmanın kendisine mutluluk verdiğini ifade etti. Bu durumu en iyi şekilde değerlendireceğini kaydeden Necati, "Ben bir yıl kadar ara verdim. Tekrar çalışıp, milli takım formasını giymek istiyordum. Fatih hocam da beni çağırdı. Elimden geleni yapacağım" dedi.
'Kolunu öyle gösterme Emre'
Milliler, dün sabah basına açık bir antrenman yaptı. Sakat olan İbrahim Toraman'ın yerine kadroya alınan Yasin Çakmak antrenman bitimine doğru tesislere geldi ve takımdan ayrı koştu. Türkiye'ye dün gelen Hamit Altıntop sabah antrenmanına çıkamazken, akşam, sakatlığı düzelen Gökhan Zan'la beraber takıma katıldı.
Futbolcuların özellikle antrenman öncesi bir hayli neşeli oldukları gözlendi. Hakan Şükür ve Arda yaptıkları esprilerle arkadaşlarını güldürürken, sol kolunda bandaj olan Emre Belözoğlu'nun, bu kolunu arkadaşlarına göstermesi sırasında Hakan Şükür'ün, "Dikkat et kolunu öyle gösterme, sonra yanlış anlaşılır" esprisini yapması, futbolcular arasında gülüşmelere neden oldu.
Siyah forma için izin şart
Bu arada Futbol Federasyonu yönetim kurulu üyeleri dün Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu'nu ziyaret etti. Üyeler, Milli Takım'ın Yunanistan maçına siyah formayla çıkma isteklerini Başesgioğlu'na iletti. Başesgioğlu, konuyla ilgili "Türk halkının da, bizim de içimiz yanıyor. Zaten halkımız her zaman protestosunu ve tepkisini dile getiriyor. Ama siyah formayla maça çıkmak için FIFA'dan izin almak gerekiyor" diye konuştu.
(aa/dha)