'Aman bir tatsızlık olmasın'

Federasyon, Milli Takım'ın yarın Macaristan ile oynayacağı ve uzun bir aradan sonra seyircisiyle buluşacağı maç için uyarılarda bulundu. Yapılan açıklamada FIFA'nın...

İSTANBUL - Federasyon, Milli Takım'ın yarın Macaristan ile oynayacağı ve uzun bir aradan sonra seyircisiyle buluşacağı maç için uyarılarda bulundu. Yapılan açıklamada FIFA'nın, İsviçre ile oynanan maçtaki olaylar nedeniyle verdiği, 'Altı resmi maçı seyircisiz ve ülke dışında oynama' cezasının, şartlı olarak üç maça indirildiği vurgulanarak, "Türkiye'nin, eleme maçlarında en ufak bir olayın sorumlusu olarak görülmesi halinde FIFA, cezayı yeniden yürürlüğe koyacak ve milli takım, maçlarını yine yurtdışında ve yine seyircisiz oynamak zorunda kalacaktır. Macaristan maçından başlamak üzere kamuoyunun bu konuda hassasiyet göstermelerinde büyük yarar bulunmaktadır" denildi.
Açıklamada şu görüşlere yer verildi: "Taraftarlarımızın, Macaristan maçında sabırlı, ama coşkulu bir destek sunarak takımımızın 12. adamı görevini büyük bir özveriyle yapacaklarına inancımız tamdır. Taraftarlarımızın kendilerine yakışır olgunluk, duyarlılık ve sorumluluğu sergileyeceklerine güveniyoruz." (Spor Servisi)