'Aman ceza almayalım'

'Aman ceza almayalım'
'Aman ceza almayalım'
Fenerbahçe, Salzburg sınavı öncesi taraftarlarına 'ceza' uyarısı yaptı. Kulüp her iki maçta da meşale yakılmaması ricasında bulundu.

Geçen sezon Avrupa Ligi’ndeki taraftar ve saha olayları nedeniyle Avrupa kupalarından 1 yıl men cezası ile karşı karşıya kalan Fenerbahçe alarmda... Sarı-Lacivertli Kulüp, taraftarlarından Şampiyonlar Ligi üçüncü ön eleme turundaki Red Bull Salzburg maçlarında her türlü olaydan uzak durmalarını istedi.
Fenerbahçe Futbol A.Ş.’den yapılan açıklamada, geçen sezon saha ve taraftar olayları nedeniyle iki maçta seyircisiz oynama cezası alındığı kaydedildi. Kulüp, “İç saha maçların yanı sıra deplasmanda konuk takım statüsünde olduğumuz maçlarda dahi stada meşale sokulması, meşale yakılması ve sahaya atılması, sahte bilet gibi kural dışı davranışlar nedeniyle kulübümüzün aldığı 1 yıl men cezası ertelenmişti” hatırlatmasını da yaptı
Açıklamada, Red Bull Salzburg maçlarında taraftarların saha olaylarından kaçınılması istenerek, şu ifadelere yer verildi: “Red Bull Salzburg ile oynayacağımız maçlar azami önem taşımaktadır. Taraftarımızdan beklentimiz, Salzburg ile oynayacağımız maçlar sırasında, bu durumu bir an olsun aklından çıkartmaksızın bu sorumluluğu tribünde yer alan diğer renktaşlarımızla da paylaşması, her tür saha ve taraftar olayından kaçınmasıdır.”