Aman yeni bir Tromsö olmasın da...

Ligde müthiş bir performansla yoluna devam eden Galatasaray, UEFA Kupası 1. tur rövanşında bu gece Sion'la karşılaşacak. İlk maçı deplasmanda 3-2 kaybeden Galatasaray, küçük de olsa bir avantaja sahip.

GALATASARAY-SION
STAT: Ali Sami Yen
BAŞLAMA SAATİ: 21:30
HAKEM: Michael Weiner
NAKLEN YAYIN: D Spor
GALATASARAY: Orkun - Volkan, Song, Servet, Uğur Uçar - Arda, Linderoth, Lincoln, Hasan - Hakan Şükür (Ümit Karan), Nonda
SION: Vailati - Alioui, Bühler, Mijadinoski, Dominguez - Kali, Paito, Nwaneri, Obradoviç - Vanczak, Adeshin

İSTANBUL - Ligde müthiş bir performansla yoluna devam eden Galatasaray, UEFA Kupası 1. tur rövanşında bu gece Sion'la karşılaşacak. İlk maçı deplasmanda 3-2 kaybeden Galatasaray, küçük de olsa bir avantaja sahip. İsviçre'de şok gollerle 3-0 geriye düşen Aslan, kalitesini ortaya koyunca maç 3-2 bitmişti. Yine de İsviçre ekibini çantada keklik görmemek lazım. İki sezon önce yine aynı arenada Sarı-Kırmızılılar Norveç'in Tromsö takımına elenmişti ve gruplara kalamamıştı. Derbi öncesi kamp krizi yaşayan Galatasaray'da Lincoln ve Hakan Şükür'ün bu gece sahaya çıkmaları bekleniyor.
Bu arada Ayhan Akman dün ameliyat oldu. Başarılı geçen operasyonun ardından Ayhan, yaklaşık 1.5 ay sahalardan uzak kalacak.
Öte yandan Sion rövanş maçı için dün İstanbul'a geldi. İsviçre medyasına "İstanbul'daki güvenlikle ilgili kuşkularım" var dediği iddia edilen başkan Christian Constantin, havaalanında ilk iş olarak kendilerini karşılamaya gelen Galatasaray Genel Menajeri Mustafa Turgun'la bir görüşme yaptı. Constantin, verdiği demecin çarpıtıldığını belirterek Turgun'dan özür diledi. Constantin, "Sıradan bir Avrupa kupası maçından farklı önlemler almadık. Sözlerim yanlış yansıtıldı' diye konuştu.
'Gaz dedektörü getirmedim'
Sion Teknik Direktörü Alberto Bigon ise düzenlediği basın toplantısında "Galatasaray maçın favorisi. İlk maçta iki takım da iyi oynadı. Hedefimiz burada da aynı güzellikte bir maç çıkartmak. Sahadan başımız dik ayrılmak istiyoruz" dedi. Basın toplantısında da konuşan başkan Constantin ise, "Gaz dedektörü getirmedim, ama kalelerin boyutlarını ölçtüm. Normal ölçütteler" şeklinde espri yaptı.
'Aldığımız tedbirler normal'
Constantin, aldıkları güvenlik tedbirleriyle ilgili de şunları kaydetti: "Avrupa Kupası maçlarında, daha önce başımıza ilginç olaylar geldi. Aldığımız tedbirler kesinlikle Galatasaray ve İstanbul'a yönelik değil. Yıllardır Avrupa'da aynı tedbirleri alıyoruz." Daha önce,
"Olay çıkarsa takımı sahadan çekerim" şeklindeki demecinin hatırlatılması üzerine Canstantin, "O demecimde, '1988 yılında Galatasaray'ın Neuchatel Xamax ile oynadığı maçtaki olaylar tekrarlanırsa ne yaparsınız?' diye soruldu, ben de 'Takımı sahadan çekerim' diye yanıtladım" karşılığını verdi. Başkan Constantin, bugünkü maçta favorisinin Galatasaray olduğunu da söyledi. (Spor Servisi)