Amaral kürkçü dükkânına dönüyor

Sezon başında, hakkında methiyeler düzülen; daha sonra Lucescu tarafından 'istenmeyen'; devre arasında kaleci Cordoba'nın bonservisine karşılık Boca Juniors'a teklif edilen ama Arjantin kulubü tarafından kabul edilmeyen Amaral bulundu...
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Sezon başında, hakkında methiyeler düzülen; daha sonra Lucescu tarafından 'istenmeyen'; devre arasında kaleci Cordoba'nın bonservisine karşılık Boca Juniors'a teklif edilen ama Arjantin kulubü tarafından kabul edilmeyen Amaral bulundu... Brezilyalı, Lucescu'yu arayıp, "En geç pazartesi günü kamptayım" dedi. Böylece, Beşiktaş'ta devre tatiliyle başlayan Amaral krizi de bitmiş oldu. Brezilyalı futbolcu, İstanbul'da olması gereken gün, Rumen hocayı arayıp beş gün daha izin istemiş ve "Ya 11 Ocak'ta gel, ya da gelme" yanıtını almıştı. Siyah-Beyazlılar, dün Antalya'ya gitmek üzere havalimanına gelirken Lucescu'yu arayarak döneceğini söyleyen Amaral'a yönetimin, disiplinsiz tavırları nedeniyle para cezası vereceği bildirildi.
Bir haftalık kamp için bugün Antalya'ya yerleşen Siyah-Beyazlılar'da, Cordoba'nın transfer sorunu ise henüz bir netlik kazanmadı. Kolombiyalı file bekçisinin, Arjantin kulübündeki hocası Carlos Bianchi'nin, tecrübeli eldivenin gelecek sezon kalmasını şart koşmasının da, bu olayda etkili olduğu öğrenildi.
Pletikosa gündemde
İki kulüp arasında bonservis konusunda bu gelişmeler yaşanırken, devreye Lucescu girdi. Rumen hocanın, sezon başında almak istediği, ancak 6 milyon euro bonservis bedeli istenmesi üzerine anlaşmazlık yaşandığı için alınamayan Hırvat milli takımının başarılı file bekçisi Pletikosa için düğmeye basıldı. Pletikosa'nın bu transfere sıcak baktığı bildirildi.
Siyah-Beyazlılar, bu gece saat 20.30' da Daum'un çalıştırdığı Austria Wien ile karşı karşıya geliyor. Beşiktaş, ikinci maçını ise son anda bir pürüz çıkmaması durumunda Rusya'nın Dinamo Moskova takımıyla çarşamba günü oynayacak. 17 Ocak'ta İstanbul'a dönecek olan Beşiktaş, 21 Ocak'ta ikinci etap çalışmaları için yeniden Antalya'ya gidecek.