Amaral'da beklenen son

Beşiktaş yönetimi, sezon basında transfer ettiği Brezilyalı Amaral ile anlaşarak, sözleşmeyi karşılıklı feshetti. Yönetici Kıvanç Oktay, Brezilyalı futbolcuyla herhangi bir sorunları bulunmadığını ve bonservisini kendisine verdiklerini açıkladı.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

AKSU - Beşiktaş yönetimi, sezon basında transfer ettiği Brezilyalı Amaral ile anlaşarak, sözleşmeyi karşılıklı feshetti. Yönetici Kıvanç Oktay, Brezilyalı futbolcuyla herhangi bir sorunları bulunmadığını ve bonservisini kendisine verdiklerini açıkladı. Amaral ise takımdan ayrıldığını için çok üzgün olduğunu belirterek, "Lucescu bana, 'takımda mutlu değilsen ayrıl' dedi. Ben de takımda oynama şansı bulamadığım ve ailemi düşündüğüm için bu öneriyi kabul ettim. Takım arkadaşlarımı ve taraftarları hiç unutmayacağım. Şimdilik hangi kulübe gideceğim ise henüz belli değil" dedi.
Bu arada dün Siyah-Beyazlıların antrenman yaptığı sahaya Spartak Moskova'lı oyuncuların girmesi nedeniyle iki takım arasında gerginlik yaşandı. Teknik direktör Mircea Lucescu, Rus teknik ekibiyle tartışırken, araya giren menacer Sinan Engin olayın büyümesine engel oldu. Bir hayli sinirli olduğu gözlenen Rumen çalıştırıcı da bu olayın üzerine idmanı erken bitirerek, sahadan ayrılmayı uygun gördü.
Öte yandan sakatlıkları süren futbolculardan Sergen Yalçın, Oscar Cordoba, Yasin Sülün ve Ahmet Yıldırım fizyoterapist eşliğinde çalıştıktan sonra idmanı bırakırken, Bayram Bektaş da tedavisini otelde sürdürdü. Ağrıları süren Yasin'in ise MR'ı çekilecek.
Beşiktaş bu gece WOW Cup 2003 Turnuvası'ndaki ikinci maçını, saat 19.30'da Rus liginin güçlü takımlarından Dinamo Moskova'yla oynuyor. Siyah-Beyazlılar turnuvadaki ilk maçta Austria Wien'le 1-1 berabere kalırken Rus ekibi de Denizlispor'a 2-1 yenilmişti.