'Amatör kümede adamı döverler'

'Amatör kümede adamı döverler'
'Amatör kümede adamı döverler'
Yorumcu Mehmet Demirkol, İstanbul Başakşehir-Trabzonspor maçını yöneten hakem Halis Özkahya'ya sert sözlerle yüklendi.

RADİKAL - Trabzonspor kalecisi Onur Kıvrak, 1-1 sonuçlanan İstanbul Başakşehir maçı sonunda hakem Halis Özkahya’ya adeta isyan etti. NTV Spor 'da yayınlanan 'Spor Servisi’ programının yorumcusu Mehmet Demirkol, milli file bekçisinin tepkisini ve hakem yönetimini masaya yatırdı.

Sergen Yalçın'dan Onur'a tepki!


Onur Kıvrak'ın çok duygusal olduğunu belirten Mehmet Demirkol, "Bu sözler söylenmesin. 'Trabzon, Türkiye haritasından çıktı mı?' falan, bunlar yanlış. Çok duygusal. Milli maçın ruh hali hala Onur'un üzerinde duruyor. Altından kalmak kolay değil. Onur'un milli maç etkisinden kurtulmamız lazım. İzlanda maçında kötüydü. Ama bu, Türkiye'nin en iyi kalecisi olduğu gerçeğini değiştirmez. Onur eğer buraya geldiyse aklıyla geldi. Duygulalarını değil aklını kullanarak davranmalı" ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE'DE BÖYLE ÖĞRETMENLİK BİLE YAPILMAZ"

Halis Özkahya'nın surat ifadesi ve mimiklerine vurgu yapan Demirkol, "Hakem iyi bir hakem değil. İyi bir maç mı yönetti? Çok kötü yönetti. Tabii kendi tarafına olan hataları görürsün. Onu haklı, itiraz etmiyorum. Ama salim kafayla maçı tekrar seyrettiğinde, Doka'nın nasıl dayak yediğine baksın. Faul yorumları rezalet. Hakemin o pozisyonda Onur'u atması lazım. Onur 'yiyosa at diyor. Hakem standart hakem olsa Onur'u atması lazım. Sarı kartını çıkarmış, topa vuruyor. Hakem atamıyor. Onur sinirlenmekte haklı. Ama pozisyondan bir şey olmaz ki. 60 metre uzakta, saçma bir faul. Asıl önemlisi 'Bize gülüyor sırıtıyor' diyor. Sadece size yapmıyor ki, her maçta yapıyor. Bütün oyuncular Halis hocanın bu tavrından şikayetçi. 'Bize böyle davranılır mı?' diyor futbolcular. İngiltere maçlarını izliyorlar. Mimik taklidi yapma. Böyle yapacaksan git tiyatrocu ol. Küçükseyen yüz ifadesiyle maç yönetilmez. Amatör kümede döverler adamı, döverler yani. Türkiye'de böyle bir şey yok. Türkiye'de böyle öğretmenlik bile yapılmaz. Maalesef böyle durumumuz" şeklinde konuştu.

Trabzonspor'un büyük hasreti