Amerika Açık'ta favoriler tam yol ileri

Dünyanın en iyi raketlerinin buluştuğu sezonun son 'Grand Slam'i ABD Açık'ta ilk tur karşılaşmalarında sürpriz bir sonuç yaşanmadı. Erkeklerde son üç ABD Açık'ı da kazanan...

NEW YORK - Dünyanın en iyi raketlerinin buluştuğu sezonun son 'Grand Slam'i ABD Açık'ta ilk tur karşılaşmalarında sürpriz bir sonuç yaşanmadı. Erkeklerde son üç ABD Açık'ı da kazanan İsviçreli Roger Federer, 12. Grand Slam şampiyonluğunu aradığı turnuvanın ilk turunda ev sahibi ülkeden Scoville Jenkins'i 6-3, 6-2 ve 6-4'lük setlerle zorlanmadan geçti. Erkeklerde günün bir diğer maçında dört numaralı seri başı Rus Nikolay Davidenko, ABD'li Jesse Levine'i 6-4, 6-0 ve 6-1 ile geçti.
Bayanlarda bir numaralı seri başı Justine Henin Alman rakibi Julia Georges'i 6-0 ve 6-3'lük setlerle saf dışı bıraktı. Omzuyla ilgili ufak bir problemi olan Belçikalı raket, "Birkaç gündür biraz endişeliydim. Omzum iyiye gidiyor ama hâlâ biraz ürkütücü" dedi. Henin'ın bir sonraki rakibi ise Bulgar Tsvetana Pironkova olacak. Bayanlarda üç numaralı seri başı Sırp Jelena Jankoviç, Wimbledon'da ikinci turda yendiği Slovak Jarmila Gajdosova'yı 6-2 ve 7-6'lık setlerle devirdi. Sırp Ana İvanoviç ile Venus ve Serena Williams kardeşler, tur atlayan diğer favori raketlerdi. (Spor Servisi)