Ampute Milli Takımı finale uzak kaldı

Emniyet kökenli Mehmet Ağar ile emekli asker Korkut Eken, maçı dikkat ve ciddiyetle izledi.

Eski dostlar

Ampute Milli Takımı, Özbekistan'a 2-1 yenilerek Dünya Şampiyonası'nda final şansını kaybetti. Karşılaşmayı izleyenler arasında Susurluk'tan
'eski dostlar' Mehmet Ağar ve Korkut Eken de vardı. Sporculara geçmiş olsun diyen Ağar, "Önemli olan turnuvada mücadele etmekti" dedi.

ANTALYA - Dünya Ampute Futbol Şampiyonası'nda Türkiye, yarı final maçında Özbekistan'a 2-1 yenilerek, final şansını yitirdi. WOW Futbol Center'da oynanan ve büyük çekişmeye sahne olan maçta Özbekistan 24. dakikada İsmatov ile 1-0 öne geçti. Milliler bu gole 10 dakika sonra Cüneyt'le karşılık verdi: 1-1. Ancak 36'da Shukurov Ay-Yıldızlıların filelerini havalandırarak skoru belirledi: 2-1.
Günün diğer yarı final maçında Rusya, Brezilya'yı 4-0 yendi. Mücadelenin 15. dakikasında Elizeu oyundan atılınca, Sambacılar maçı altı kişi tamamladı. Bu sonuç sonrası üçüncülük Türkiye'yle Brezilya arasında saat 10.00'da Orgeneral Aytaç Yalman Sahası'nda oynanacak. Final maçıysa 12.00'de Gündüz Tekin Onay Sahası'nda Rusya ile Özbekistan arasında yapılacak. Bu iki karşılaşma ve ardından yapılacak ödül törenleri Lig TV'ten naklen yayımlanırken, kapanış törenine, Dünya Ampute Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Futbol Federasyonu Başkanvekili Affan Keçeci de katılacak.
Karşılaşmayı, Demokrat Parti Genel Başkanı Mehmet Ağar ile eski Milli İstihbarat Teşkilatı Güvenlik Dairesi Başkan Yardımcısı Korkut Eken de izledi. Sporculara geçmiş olsun dileğinde bulunan Mehmet Ağar önemli olanın turnuvada mücadele etmek olduğunu söyledi. (Spor Servisi)