Ampute'de 'Dünya Üçüncüsü'yüz

Antalya'da düzenlenen Dünya Ampute Futbol Şampiyonası'nın son gününde, Türkiye ile Brezilya, üçüncülük unvanını elde etmek için karşı karşıya geldi. Çekişmeli geçen maçın normal süresi 0-0 sona erdi. 10'ar dakikalık uzatma devrelerinin ilkinde her iki takım oyuncuları gol atmayı başaramadı.

ANTALYA - Antalya'da düzenlenen Dünya Ampute Futbol Şampiyonası'nın son gününde, Türkiye ile Brezilya, üçüncülük unvanını elde etmek için karşı karşıya geldi. Çekişmeli geçen maçın normal süresi 0-0 sona erdi. 10'ar dakikalık uzatma devrelerinin ilkinde her iki takım oyuncuları gol atmayı başaramadı. Türkiye, ikinci uzatma devresinde, maçın 66. dakikasında Nurettin Balkaya'nın golüyle üstünlüğü ele geçirdi. Maçın kalan süresinde Brezilya Milli Takımı oyuncularının çabası sonucu değiştirmedi ve Türkiye maçı 1-0 kazanarak dünya üçüncüsü oldu.
Türkiye'ye galibiyeti getiren golün sahibi Nurettin Balkaya, karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada, galibiyet golünü atarak takımına dünya üçüncülüğü kazandırdığı için kendisini dünyanın en mutlu insanı hissettiğini, sevincinden ötürü duygularını daha fazla dile getiremediğini söyledi.
Şampiyon Özbekistan
Öte yandan 2007 Dünya Ampute Futbol Şampiyonluğu'nu, final maçında Rusya'yı 2-1 yenen Özbekistan elde etti. Özbek Milli Takımı oyuncuları maçın son düdüğüyle birlikte sevinç içinde birbirlerine sarıldılar ve "Kardeş Türkiye" diye tempo tuttular. Bu arada, şampiyonada Fransa 'En centilmen takım' seçildi. (Spor Servisi)