Amrabat için şaşırtan teklif

Amrabat için şaşırtan teklif
Amrabat için şaşırtan teklif
İspanyol kulübü, Galatasaray'ın 8.6 milyon euro bonservis bedeli karşılığında kadrosuna kattığı Nordin Amrabat'a 2 milyon euro fiyat biçti.

İSPANYA - Sezon sonuna kadar kiraladığı Nordin Amrabat’ın performansından memnun olan ve bonservisini satın almak için İstanbul ’a iki yönetici gönderen Malaga'nın, Galatasaray ’a sunduğu teklifin ayrıntıları basına yansıdı.

İşte kavganın nedeni!


İspanyol medyasına göre, İstanbul’a gelen Malaga Sportif Direktörü Mario Husillos ile Genel Menejer Vicente Casado, sarı-kırmızılılara Faslı oyuncu için 2 milyon euro teklif etti. Bu teklif karşısında şaşkınlık yaşayan Galatasaray’ın, İspanyol kulübüne kapıyı kapatmadığı belirtildi.

Malagalı yöneticilerin bu rakamın üzerine çıkmasının imkansız olduğuna vurgu yapan İspanyol gazeteleri, Galatasaray’ın daha fazla para istemesi halinde bu transferin gerçekleşmeyeceğini ileri sürdü.  

AMRABAT'TAN 500 BİN EUROLUK İNDİRİM

Transfer için Galatasaray’dan indirim bekleyen Malaga’nın, bu indirimi Faslı oyuncuda sağladığı öğrenildi. Sarı-kırmızılılarda yıllık 1 milyon 750 bin kazanan Amrabat’ın, La Liga'da kalması halinde fiyatını 500 bin euro aşağıya çekmeyi kabul ettiği ifade edildi. Mehmet ÇİFTÇİ (DHA)

Dany'den Galatasaray'a dava