Amrabat Malaga kulübüne transfer oldu!

Amrabat Malaga kulübüne transfer oldu!
Amrabat Malaga kulübüne transfer oldu!
İspanyol kulübü Malaga'da kiralık olarak forma giyen Galatasaraylı futbolcu Amrabat, Malaga Kulübü'yle 4 yıllık sözleşme imzaladı.

RADİKAL - Malaga'da kiralık olarak forma giyen Galatasaraylı Nordin Amrabat, İspanyol kulüp ile 4 yıllık sözleşmeye imza attı. Malaga Kulübü'nden yapılan açıklamada, Galatasaraylı futbolcu Nordin Amrabat ile 2018/19 sezonuna kadar sözleşme imzalandığı belirtildi.

Trabzonspor'a transfer olacağı dedikoduları yayılan Amrabat için İspanyol kulübün 3.5 milyon euro bonservis bedeli ödeyeceği açıklandı. Malaga, Amrabat'ı 1 milyon Euro bedelle kiralamış, 3.5 milyon euro da satın alma opsiyonu koymuştu. Haberi İspanyol kulübü resmi Twitter hesabından ve internet sitesinden duyurdu.

Geçen sezon kiralık olarak Malaga'da top koşturan Amrabat bu imzayla yeni sezonda da İspanya'da oynamaya devam edecek.

MALAGA: İLK ÖDEMEYİ YAPTIK RESMİ AÇIKLAMA BEKLİYORUZ

İspanyol kulübü, Galatasaray ile varılan anlaşma gereği Amrabat'ın transferinden doğan ilk ödemeyi yaptıklarını vurgulayarak Türk takımından bu transferin olduğuna dair resmi açıklama beklediklerini duyurdu. İspanyol kulübü Galatasaray'ın gün içerisinde resmi açıklamaya yapmadığı taktirde haklarını arayacakları uyarısı yaptı.

Malaga kulübü Genel Direktörü Vicente Casado, basına yaptıkları açıklamada Galatasaray ile Amrabat transferi için 3.5 milyon avroya anlaşmaya vardıklarını ve bu anlaşmadan doğan 1 milyon 700 bin avroluk ilk ödemenin Galatasaray Kulübü'ne transfer ettiklerini söyledi. Casado yasalar gereği Galatasaray'ın Amrabat'ın resmen Malaga kulübünün olduğuna dair bir duyuru yapması gerektiğini hatırlattı. Genel Direktörü Vicente Casado, Malaga'nın tatil sonrası taraftarlarla tekrar buluşturulacağının altını çizerek, "Takıma çok önemli bir oyuncu kazandırdık" yorumu yaptı.

İspanyol basınına göre malaga Amrabat ile 4 yıllık sözleşme imzaladı.

(Mehmet ÇİFTÇİ-MADRİD/DHA)