Amrabat'ı halife ilan ettiler!

Amrabat'ı halife ilan ettiler!
Amrabat'ı halife ilan ettiler!
Galatasaray'dan kiralık olarak Malaga takımında forma giyen Nordin Amrabat, Rayo Vallecano maçındaki oyunuyla La Liga'ya damga vurdu. La Opinion de Malaga gazetesi Amrabat'ı Endülüs bölgesinin halifesi ilan etti

RADİKAL - İspanya'da la ligada Malaga'nın Rayo Vallecano karşısında elde ettiği 4-0 lık galibiyetin mimarlarından biri olan Nordin Amrabat ülkede yayınlanan çok sayıda gazete tarafından haftanın karmasına seçildi. Karşılaşmada bir gol atan ve iki golünde asistliğini yapan Faslı oyuncuya köşe yazarları "senin için verdiğimiz para helal olsun" yakıştırmaları yapıldı, halife ilan edildi.

Galatasaray 'dan kiralık olarak Malaga takımında forma giyen Nordin Amrabat için en ilginç başlık bölge gazetesi La Opinion de Malaga gazetesinden geldi. Gazete Amrabat'ı Endülüs bölgesinin Halifesi ilan ederek bu oyuncunun Malaga'yı şahlandırmaya başladığını iddia etti. El Mundo Deportivo gazetesi ise haftanın karmasında Amrabat'ı göstererek " bu hafta üç kişi La Liga’ya damgasını vurdu, Karim Benzama, Carlo Ancelotti ve Nordin Amrabat" dedi. As gazeteside Malaga'nın Rayo'yu sahadan silen kişilerden birinin Amrabat olduğuna dikkat çekerek bu futbolcuya verilen ücretin fazlası ile kulüp kasasına girmeye başladığını öne sürdü. Marca gazetesi ise Malaga'nın en iyi futbolcusunu sizlerin oyları ile seçiyoruz anketi düzenledi. Ankete katılanlar Amrabat'ı % 62 oyla birinci seçtiler. (dha/Mehmet ÇİFTÇİ)