Amrabat'ın Fenerbahçe üzüntüsü

Amrabat'ın Fenerbahçe üzüntüsü
Amrabat'ın Fenerbahçe üzüntüsü
Nordin Amrabat'ın danışmanı, avukat Erkan Alkan, Galatasaray'ın yeni transferi ile ilgili açıklamalarda bulundu

Galatasaray 'ın zorlu bir sürecin ardından Kayserispor'dan kadrosuna kattığı Nordin Amrabat'ın, sarı kırmızılı takıma transfer olmak için çok daha fazla para teklif eden 3 takımın teklifini reddettiği ortaya çıktı.Ayrıca Amrabat'ın Fenerbahçe 'nin Şampiyonlar Ligi'ne gidememesinden dolayı üzgün olduğu söylendi.

Nordin Amrabat'ın danışmanı, avukat Erkan Alkan, Radyospor'dan Özgür Sancar'a yaptığı açıklamada "Nordin'in transferinde sıkıntılar yaşandı; ama sonrasında Kayserispor, Galatasaray'dan gelen teklifi değerlendirdi; çünkü iyi bir teklifti. Daha da önemli olan para Türkiye 'de kaldı. Nordin'e Rusya ve İngiltere'den de teklifler vardı. Ama para Türkiye'de kalsın, niye dış ülkelere gitsin. Türkiye'de kalsın ki para da Türkiye'de kalsın" dedi.

GALATASARAY AŞKI NEREDEN GELİYOR
Alkan, "Nordin'i Rusya'dan Rubin Kazan ve Zenit St. Petersburg istedi. Bu kulüplerde para çok. İngiltere'den Fulham. Fakat Nordin bunları kesinlikle kabul etmek istemedi. Üstelik bu takımlardan gelen tekliflerde Nordin'e çok büyük paralar önerilmişti. Ama gitmek istemedi. Galatasaray'da oynamayı arzu ediyordu. 2000 yıllarda, Galatasaray'ın Avrupa 'da gösterdiği başarı Hollanda'da yaşayan Türk ve diğer yabancı unsurları çok etkiledi. Dolayısıyla Nordin'i de çok etkiledi. Nordin'in Galatasaray aşkı buradan geliyor" şeklinde konuştu.

FENERBAHÇE'NİN DE ŞAMPİYONLAR LİGİ'NE GİTMESİNİ İSTEDİ
Erkan Alkan, "Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağı için çok heyecanlı. şampiyonlar ligi'ndeki takımlarda oynayan pek çok arkadaşı var. Onlarla konuşuyor. Kendini çok iyi hazırlıyor. Çok istekli. Nordin yaptığımız konuşmada Fenerbahçe'nin de şampiyonlar ligi'ne gitmesini istediğini söyledi. Fenerbahçe de bir Türk takımı, Türkiye'nin temsilci açısından Fenerbahçe'nin de olması önemliydi. Nordin, Fenerbahçe'nin şampiyonlar ligi'ne gidememesinden dolayı üzgün" dedi.(hurriyet.com.tr)