Anadolu Efes 75 - 82 Beşiktaş Milangaz

Anadolu Efes 75 - 82 Beşiktaş Milangaz
Anadolu Efes 75 - 82 Beşiktaş Milangaz
Beko Basketbol Ligi play-off final serisinin ilk maçında Beşiktaş Milangaz, Anadolu Efes'i 82-75'lik skorla yendi.

Beko Basketbol Ligi'nde 2011-2012 sezonu şampiyonunun belirleneceği Anadolu Efes ile Beşiktaş Milangaz arasındaki play-off final serisinin ilk maçını siyah-beyazlı takım 82-75'lik skorla kazandı.

Sinan Erdem Spor Salonu'nda oynanan zorlu karşılaşmada galip gelen Beşiktaş Milangaz, seride 1-0 öne geçerek avantajı eline geçirdi. Serinin 2. karşılaşması 31 Mayıs Perşembe günü yine Sinan Erdem Spor Salonu'nda Anadolu Efes ev sahipliğinde oynanacak.

VUJACIC VE MEHMET OYNAMADI
Anadolu Efes'te sakatlığı bulunan Vujacic, Beşiktaş Milangaz'da sakat olan Mehmet Yağmur final serisinin ilk maçında forma giyemediler.

SALON BOŞ KALDI
Sinan Erdem Spor Salonu'nda Anadolu Efes'in ev sahipliğinde yapılan final serisinin ilk maçında salonun büyük bölümü boş kaldı. Misafir takım için seyirci kapasitesi artırılan final serisinin ilk maçında Beşiktaş Milangaz taraftarının kendilerine ayrılan 4 bin 700 kapasitenin tamamını dolduramadığı görüldü. Siyah-beyazlı taraftarlar için salonda protokol tribününün karşısındaki tribünün ve pota arkasındaki tribünün üst bölümlerinde yer ayrıldı.

MAÇA BONSU DAMGASI
Karşılaşmanın en skorer oyuncusu Beşiktaş'ın yıldızı Mensah Bonsu oldu. Yıldız oyuncu karşılaşmayı 18 sayı 7 ribauntluk performans ile tamamladı. Beşiktaşlı Carlos Arroyo ile Zoran Erceg ve Efesli Kerem Tunçeri de maçı 15'er sayı ile tamamladılar. Beşiktaş'ın 16 yaşındaki oyuncusu Kartal Özmızrak da 4 sayı 1 ribaunt ile galibiyete katkı sağladı.