Anadolu Efes moral buldu

Anadolu Efes moral buldu
Anadolu Efes moral buldu
Beko Basketbol Ligi'nde dördüncü haftanın kapanış maçında Anadolu Efes, deplasmanda Trabzonspor Medical Park'ı 83-63'le geçti.

Hafta içinde oynadığı THY Eurolig maçında Brose Baskets’e yenilen Anadolu Efes, Trabzonspor Medical Park karşısında Amerikalı yıldızı Scotty Hopson’un skorer oyunuyla galip gelmeyi başardı. Savanovic 16 sayıyla Amerikalı oyuncuya destek olurken, Vasileidadis de 13 sayı üretti. Trabzonspor Medical Park da ise Kirk Penney 17 sayıyla takımı adına en çok skor üreten isim oldu.

Anadolu Efes, Beko Basketbol Ligi’nin ilk iki haftasında şampiyonluk yarışındaki rakipleri Galatasaray Liv Hostipal ve Fenerbahçe Ülker’e kaybettikten sonra Pınar Karşıyaka galibiyetinin ardından ikinci zaferine ulaşmış oldu. Trabzonspor Medical Park ise dördüncü haftanın sonunda da galibiyetle tanışamadı ve ligin son sırasında kaldı.

Trabzonspor Medical Park: 63 - Anadolu Efes: 83

Salon: Hayri Gür
Hakemler: Rüştü Nuran, Ali Şakacı, Tahsin Kuzu

Trabzonspor Medical Park: Stool (2), Penney (17), Kaya Peker (10), Can Maxim (5), Cooley (4), Can Korkmaz (5), Önder Külçebaş, Tutku Açık (7), Eren Beyaz (6), Katelynas (7)

Anadolu Efes: Birkan Batuk (8), Deniz Kılıçlı (4), Savanovic (16), Hopson (19), Planinic (6), Doğuş Balbay (4), Cedi Osman (2), Vasileidadis (13), Semih Erden (9), Burak Can Yıldızlı, Emircan Koşut (2)

1. periyot: 10-23
Devre: 33-47
3. periyot: 52-68