Anadolu Efes'te Barcelona üzüntüsü

Anadolu Efes'te Barcelona üzüntüsü
Anadolu Efes'te Barcelona üzüntüsü
Euroleague Top 16 turunda Barcelona'ya uzatmada 89-84 yenilen Anadolu Efes'te genel menajer Engin Özerhun, maçı kendi elleriyle rakiplerine verdiklerini söyledi.

İSTANBUL - Engin Özerhun, lacivert-beyazlı kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada, bir ara 15 sayı farkla geriye düştükleri Barcelona maçında kazanma noktasına geldiklerini ama son noktayı koyamadıklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı:
"Maça kötü başladık ve skor bulamadık. İlk yarıda atabildiğimiz 26 sayı doğal olarak galibiyete yetecek bir sayı değildi. Ancak üçüncü periyodun ikinci bölümünde farkı 3 sayıya indirerek maça ortak olabileceğimizi gösterdik. Bu durum maçın son periyodunun tümünde sürdü ve son 10 dakikayı hep önde götürdük. Ne yazık ki maçın sonlarında Barcelona'nın yaptığı taktik faullerden doğan serbest atışlarda yüzde 100 başarı sağlayamamamız ve karşılaşmanın son pozisyonunda ribaundu alamamamız maçı uzatmaya götürdü."

Uzatma periyodunda oyundan düşerek maçı kaybettiklerini kaydeden Özerhun, "Uzatmada seyircimiz de sessizleşti, sanki maçı kaybetmiş gibi başladık ve öyle sürdürdük. Karşılaşma da bu şekilde noktalandı. Aslında Barcelona'ya Top 16'daki ilk yenilgisini tattırmaya çok yaklaşmıştık. Çok büyük bir mücadele örneği vererek kazanma noktasına çok yaklaştık. Ancak son noktayı koyamadık. Kısaca karşılaşmayı özetlemek istersek maçı Barcelona kazanmadı, biz verdik" değerlendirmesinde bulundu. (AA)