"Anamızın ak sütü gibi helal"

"Anamızın ak sütü gibi helal"
"Anamızın ak sütü gibi helal"
İbrahim Toraman, hem kazanılan Türkiye Kupası hem de Tromsö karşısındaki turun alın teriyle elde edildiğini söyledi.

Tromsö’yü elemelerine rağmen CAS’tan çıkan karar nedeniyle Avrupa ’dan men edilen Beşiktaş 'ta İbrahim Toraman, futbolcu arkadaşlarının düşüncelerine tercüman oldu.

Taraftardan Bilic'e gitar


Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Siyah-beyazlı takımın emektar isimlerinden olan Toraman, “Hem kazandığımız Türkiye Kupası, hem de Tromsö’yü yenerek atladığımız tur, anamızın ak sütü gibi helaldir” ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile oynadıkları Türkiye Kupası finalini dün gibi hatırladığını belirten İbrahim, “Penaltılara kalmış bir maçtan bahsediyoruz. Kimse şike söylentileriyle bizim emeklerimize leke süremez. Hakkımızla ve alın terimizle kazandığımız bir kupadan bahsediyoruz. Final maçında cezam nedeniyle tribündeydim. 90 dakika yerimde oturamadığım bir maçta şike olamaz. O finale gelene kadar ne zorlu maçlar oynadık. UEFA’da süreç devam ediyor ve aklanacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Hâlâ teşekkür bekliyor mu?


"ÇOK BÜYÜK HAKSIZLIK"

UEFA Avrupa Ligi'nde Norveç'in Tromsö takımını elemelerine rağmen Avrupa kupaları dışında kalmaları hakkında ise İbrahim Toraman, "Neredeyse 60 bin taraftarın geldiği ve takım arkadaşlarımın, çok güzel oynayarak elde ettikleri tura rağmen, Avrupa'ya gidemiyoruz. Bu çok büyük bir haksızlık. UEFA keşke bu maçı hiç oynatmasaydı ya da CAS kararını bu maçtan önce açıklasaydı. Yazık bu kadar emeğe. Burada Beşiktaş değil, resmen futbol cezalandırıldı" dedi.

Suat Kılıç: Şikede top Federasyon'da