'Ancelotti için bile şaşırtıcı'

'Ancelotti için bile şaşırtıcı'
'Ancelotti için bile şaşırtıcı'
Real Madridli futbolcular Angel Di Maria, Alvaro Morata ve Asier Illarramendi, Atletico Madrid ile oynanacak Şampiyonlar Ligi finali öncesi açıklamalarda bulundu.

Angel Di Maria, Carlo Ancelotti gibi bir teknik direktöre sahip olmanın takım için büyük bir avantaj olduğunu ve Real Madrid soyunma odasında atmosferin muhteşem olduğunu söyledi.

Dev finalde sigara yasağı


Avrupa kupasının İspanyol kulüpleri ve Real Madrid taraftarları için ne kadar önemli olduğunu Real Madrid'te oynamaya başladığında anladığını belirten yıldız oyuncu, "Ancelotti'nin bu sezon Real Madrid'te kurduğu sistem, Jose Mourinho'nun Chelsea'ye giderken ardında bıraktığı takımı kendine getirdi. Ancellotti'nin ilk sezonunda Şampiyonlar Ligi final maçına çıkıyor olması onun için bile beklenmedik bir başarı oldu. Ancelotti takımda 6 ay öncesinde ulaşılması imkânsız gibi görünen bir hava oluşmasını sağladı" dedi.

"Real Madrid'te bu maç için özel bir heyecan yaşanıyor mu?" sorusuna Di Maria, "Evet, Real Madrid'e geldiğimde Şampiyonlar Ligi'nin kulüp ve taraftarlar için ne kadar önemli olduğunu anladım. Taraftarlar kupayı istiyor ve bize gelip kupayı onlar ve Real Madrid için kazanmamız gerektiğini söylüyorlar" yanıtını verdi.

"YILLAR SÜREN BİR MÜCADELE"

Alvaro Morata ise "Real Madrid için Şampiyonlar Ligi'ni kazanmanın önemi nedir?" sorusunu, "Bu kupa, Real Madrid taraftarlarına armağan edebileceğimiz büyük bir mutluluk. Finale ulaşması ve kazanması yıllar süren bir mücadele. Final maçını kazanarak son yılların en büyük başarısını gerçekleştirmek istiyoruz. Şampiyonlar Ligi'ni kazanma baskısının olmadığı yeni bir dönemin başlangıcı olacaktır. Taraftarlarımız ve takımımız için çok büyük bir mutluluk olacağını düşünüyorum" şeklinde yanıtladı.

Asier Illarramendi de, Şampiyonlar Ligi Finali'nden neler beklediğini şu sözlerle ifade etti:
"Zor bir maç olacak ama beraber mücadele eden, çok iyi oyunculardan oluşan bir takımız. Soyunma odasında şu anda çok iyi bir hava var. Kariyerinde büyük başarılar kazanmış ve bizi başarıya ulaştıracağına inandığımız bir teknik direktöre sahibiz."

Real Madrid'e destek Arda'ya övgü