Ancelotti sonunda kabul etti!

Ancelotti sonunda kabul etti!
Ancelotti sonunda kabul etti!
Real Madrid Teknik Direktörü Ancelotti, 42.5 milyon paund karşılığı Arsenal'e transfer olan Mesut Özil transferinin hata olduğunu söyledi.

Mesut Özil'in Arsenal'e transferinin ardından Türk asıllı futbolcu hakkında sert açıklamalar yapan Carlo Ancelotti, geç gelen bir itirafta bulundu.

Mesut Özil fark attı

İtalyan teknik adam, "85 milyon paundluk Gareth Bale transferinin ardından Arsenal'dan Mesut Özil için gelen cazip teklifi kabul etmek durumunda kaldık. Mesut'un buradan ayrılmasına izin vererek büyük bir hata yaptık" dedi.

Arjantinli futbolcu Higuain'in takımdan ayrılmasının ardından forvet hattının zayıfladığı yönündeki eleştirilere ise Ancelotti, "Harika forvetlerimiz var. Forvet hattına herhangi bir transfer gerekmez" şeklinde konuştu.

Mesut Özil'i fena fırçaladı!

"RONALDO, GENÇLER İÇİN İYİ BİR ÖRNEK"

Cristiano Ronaldo'nun Altın Top ödülünü kazanmasıyla ilgili soruları Ancelotti, şöyle cevapladı:
"Bunun için çok çalıştı. En iyi olmak için çok çalışan biri. Çok heyecanlıydı. Geçen sezonu çok iyi geçirdiğini düşünüyorum. Altın Top'u kazanmak büyük bir motivasyon ve bu sezon da aynı motivasyonun devam edeceğine inanıyorum. Altın Top, onun için bir ağırlık olmayacaktır. Altın Top ödüllü bir futbolcuyu çalıştırmak bana da daha fazla sorumluluk yükleyecektir. Sadece bana değil, Ronaldo ve takım arkadaşlarına da sorumluluk yükleyecek. Çünkü Altın Top'lu birisinden daha çok şey isteyebiliriz. Gerçi bir yılda 69 gol atmak kolay bir şey değil, ama ondan daha fazlasını istemeyi deneyeceğim."

Ancelotti ayrıca, Ronaldo'nun profesyonelliğinden etkilendiğini ve gençler için iyi bir örnek olduğunu da vurgulayarak, "Ronaldo centilmenliğiyle sahada çok büyük iz bırakıyor. İnsanların, Ronaldo, Messi , Ribery, Thiago Silva, Pirlo gibi futbolculara ihtiyacı var. Bu futbolcular ne kadar büyük olurlarsa futbolun imajı da o kadar iyileşiyor" yorumunda bulundu.

Ronaldo'dan ManU itirafı