Ancelotti'den Fenerbahçe açıklaması

Ancelotti'den Fenerbahçe açıklaması
Ancelotti'den Fenerbahçe açıklaması
Real Madrid Teknik Direktörü Carlo Ancelotti, 1999 yılında Fenerbahçe ile görüşmesine rağmen Juventus'a imza atmasının perde arkasını anlattı.

La Liga temsilcisi Real Madrid'in teknik patronu Carlo Ancelotti, Serie A devi Juventus ile oynayacakları Şampiyonlar Ligi maçı öncesi çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İsmail Kartal devre arasında ne dedi?

İtalyan teknik adam, 1999 yılında Fenerbahçe ile görüşmesine rağmen Juventus'a imza atmasını anlattı. Başarılı çalıştırıcı, konuyla ilgili olarak, "Juventus Genel Menajeri Luciano Moggi ile Türkiye 'de Fenerbahçe ile yaptığım görüşmeden 3 gün önce beni aradı. 'Bir şey imzalamadan önce beni ara. Biz senin arkandayız' dedi. Bunları bir futbolcu transfer için söylediğini düşündüm" dedi.

Ancelotti, "Türkiye'deki görüşmemden önce gizli bir toplantı gerçekleştirdik. Antonio Giraudo'nun evine kadar bir arabayı takip ettim. Görüşmede Moggi ve başkan yardımcısı Antonio Bettega da vardı. 'Juventus'u çalıştırmak ister misin?' dediler. Onlara 'Lippi ile çalışmıyor musunuz?' diye sordum. Cevapları 'Burada mutlu değil ve biz seninle çalışmayı düşünüyoruz' oldu. Birkaç saat içerisinde elle doldurdukları beyaz kağıt üzerinde 23 maddeli sözleşme imzaladık" ifadelerini kullandı. (sporx.com)

Dirk Kuyt hedefini açıkladı