Ancelotti'den Manchester United soruna cevap

Ancelotti'den Manchester United soruna cevap
Ancelotti'den Manchester United soruna cevap
Dünyanın en tanınmış teknik adamlarından olan Carlo Ancelotti, "Manchester United'dan teklif gelirse değerlendirir misiniz?" sorusunu cevapladı.

İSTANBUL - Şu an takım çalıştırmayan Carlo Ancelotti, bu konuda aceleci davranmayacağını belirterek, "İyi bir proje bulana kadar takım çalıştırmayacağım. Şu an için beklemedeyim. TV'den maçları izliyorum, balık tutuyorum ve kendimle ilgileniyorum. Ama hedefim yeni sezonda bir takımın başına geçmek" ifadelerini kullandı.

2009-2011 yılları arasında Premier Lig'de Chelsea'nin menajerlik koltuğunda oturan İtalyan hoca, "Manchester United'dan teklif gelirse değerlendirir misiniz?" sorusuna, "Her teknik direktör Manchester United' da çalışmak ister. Ama şu an için Onların başarılı bir teknik adamları var ve sözleşmesi 2017 yılına kadar devam ediyor" yanıtını verdi.

Real Madrid teknik direktörü olduğu dönemde, İngiliz ekibinin teklifini reddetmesi hakkında konuşan Ancelotti, "O dönem Real Madrid'de kaldığım için pişman değilim. Çünkü orada çok mutluydum" dedi.

2011-2013 yılları arısında çalıştırdığı Fransız ekibi PSG hakkında da yorumlarda bulunan başarılı hoca, "PSG'nin teklifini kabul ettiğim dönem bana çok iyi bir proje ile gelmişlerdi. Madrid yada Milan gibi gelenekleri olan bir takım değildi belki ama Onlar gibi büyümek isteyen bir takımdı ve orada güzel günlerim oldu. Ama baktığımda Premier Lig en iyi atmosfere sahip olan lig ve ben sırf bu atmosfere ve heyecana geri dönmek için yeni sezon da ki takım tercihim İngiltere'den yana olacak" şeklinde konuştu. Sercan SAPANATAN (DHA)