Ancoletti'den Tata'ya cevap

Ancoletti'den Tata'ya cevap
Ancoletti'den Tata'ya cevap
Barcelona Teknik Direktörü Tata'nın "Gareth Bale'in transfer ücreti kriz yaşayan topluma saygısızlıktır" sözlerine yanıt geldi.

MADRİD (AA) - Barcelona'nın Arjantinli teknik direktörü Martino'nun, Real Madrid'in Tottenham'dan transfer etmek için Gareth Bale'ye ödenmesi gündemde olan bonservis bedelini (basına göre 99 milyon euro ) "tüm dünyaya saygısızlık" olarak değerlendiren bir açıklama yapmasına, Real Madrid Teknik Direktör Carlo Ancelotti'den cevap geldi.

Tata'dan Bale tepkisi

La Liga'da pazartesi günü Granada'ya karşı oynayacak Real Madrid'de teknik patron Ancelotti, maç öncesinde basın toplantısı düzenledi. İtalyan çalıştırıcı, Martino'nun Bale transferiyle ilgili sözlerinin sorulması üzerine, "Onun sözlerini anlayamıyorum. Uzun süredir burada değil ve henüz ne Avrupa futbolunun ne de kulübünün nasıl işlediğini anlamayabilir. Çünkü Barcelona çok fazla paralar ödeyerek, çok önemli futbolcular aldı. Bundan konuşmak istemiyorum ama garip kelimeler kullandı" değerlendirmesini yaptı.

Ancelotti, Tottenham'dan transfer edilmesi beklenen Gareth Bale ile ilgili sorulara ise "Madrid'in futbolcusu değil, benim başka sorunlarım var" diyerek, cevap vermedi.

REAL MADRID'DE KALECİ TARTIŞMASI

Real Madrid'de, geçen sezondan kalan kaleci tartışması bu sezonda sürüyor. Teknik direktör Ancelotti, İspanyol basınının sürekli gündeminde olan konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:
"Ne Diego ne de Iker oynayacak. Real Madrid kalecisi oynayacak. Ya da ne Kaka ne de Benzema oynayacak. Real Madridli futbolcu oynayacak. Her zaman takım için en iyisini düşünerek, kararlar almaya çalışıyorum. Kendi içimizde rahat olmalıyız."

Münih'te Thiago şoku