Anderlecht cephesi: İşimiz çok zor

Devler Ligi 3. ön eleme turunda Fenerbahçe ile eşleşen Anderlecht'in başkanı Roger Vanden Stock çok zor bir kura çektiklerini söyledi. Stock, "Biz kurada Fenerbahçe'nin önüne çıkmak istemedik ama onlar bizim önümüze çıktı.

BRÜKSEL - Devler Ligi 3. ön eleme turunda Fenerbahçe ile eşleşen Anderlecht'in başkanı Roger Vanden Stock çok zor bir kura çektiklerini söyledi. Stock, "Biz kurada Fenerbahçe'nin önüne çıkmak istemedik ama onlar bizim önümüze çıktı. Karşımıza gelebilecek en zor takımdı. Rakibimizin iddialı olduğu Roberto Carlos gibi oyuncuları kadrosuna eklemesinden belli. Tek avantajımız ikinci maçın Belçika'da oynanması" dedi. Teknik direktör Frank Vercauteren ise zor bir takımla eşleştiklerini ifade ederek, "Fenerbahçe ile yapacağımız maçın tarihi çok yakın. Bu maça kadar ciddi çalışmamız gerekiyor. Fenerbahçe hiç tanımadığım bir takım, ancak bazı oyuncu değişiklikleri yaptıklarını duydum. Yardımcılarımla birlikte Köln'deki Süper Kupa maçını izleyerek bir fikir edineceğim" diye konuştu.
Anderlecht'te forma giyen eski Beşiktaşlı futbolcu Ahmed Hassan ise Anderlecht'in küçümsenmemesi gerektiğini vurgularken şunları söyledi: "İlk maçın Türkiye'de olması bizim için avantaj. Beşiktaş'tan sonra Türkiye'de sahaya çıkacağım için çok heyecanlıyım. Türk taraftarlar dünyanın en iyi taraftarları. Kolay olmamasına rağmen turu geçeceğimize inanıyorum" dedi.
Goor: Roberto Carlos yaşlandı
Galatasaraylı eski futbolcu Mbo Mpenza, Fenerbahçe'ye karşı oynamaya şu anda hazır olmadıklarını dile getirerek, "Tabii ki mücadele edeceğiz. Ama Türkiye şampiyonunu yenmek zor olacak. Kuradan çok da mutlu değilim" yorumunda bulundu.
Belçikalı milli futbolcu Bart Goor ise her iki maçta da ellerinden geleni yapacaklarını kaydederek, şöyle konuştu: "Çok zor bir kura çektik. Rakip Türkiye şampiyonu ama elimizden gelen her şeyi yapacağız. Oyuna dikkatli başlayıp istediklerimizi rakibe kabul ettirmemiz gerekiyor. Benim en çok korktuğum isim Kezman. Roberto Carlos büyük isim ama yaşlandığı için eski hızını kaybettiğini gördüm. O konuda pek korkmuyorum. Ancak kullandığı frikiklere dikkat etmemiz lazım."