Anderson'a bir talip daha var

Yeni sezonda maçlarını Olimpiyat Stadı'nda oynayacak Galatasaray'ın, seyirciyi çekmek için takım kadrosunda mutlaka bulundurmayı düşündüğü yıldız isimlerin başında gelen Brezilyalı Sonny Anderson'a İspanya'dan da teklif var.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

İSTANBUL - Yeni sezonda maçlarını Olimpiyat Stadı'nda oynayacak Galatasaray'ın, seyirciyi çekmek için takım kadrosunda mutlaka bulundurmayı düşündüğü yıldız isimlerin başında gelen Brezilyalı Sonny Anderson'a İspanya'dan da teklif var. Arjantinli Martin Palermo'yla ipleri kopardığı için yeni forvet arayışlarına giren Villareal'ın, Sonny Anderson'a teklif götürme niyetinde olduğu öğrenildi. Anderson'un ise Villerael'e soğuk baktığı ve Galatasaray'ı tercih edeceği iddia edildi.
Başkan Özhan Canaydın'ın transfer için tam yetki verdiği ortağı Haim Fresco ile Fransa'da biraraya gelen Andersonn'un Galatasaray'ın kendisine yaptığı yıllık 1 milyon 850 bin euroluk teklifi kabul ettiği ve sözleşme imzalamaya hazır olduğu bildirildi. Bu transferdeki tek sorun Brezilyalı oyuncunun istediği teminatı bulmak oldu. Sarı-Kırmızılı yönetimin satışa çıkarılan kombine kartlardan elde edilecek gelirle Anderson'un peşinat olarak isteyeceği rakamı ödeyeceği geriye kalan, bölümü teminat olarak göstererek Brezilyalı yıldız ile kesin anlaşmanın yapılacağı bildirildi. İmzaların atılmasının ardından Anderson'un önümüzdeki günlerde Galatasaray'ın Avusturya'daki kampına katılacağı da ifade edildi. Fenerbahçe'yle yolları ayrılan Abdullah Ercan'ın transferine ilişkin kararın da 48 saat içinde netleşeceği bildirildi.
Hafta başından itibaren tekrar eski sisteme dönen Galatasaray, dünü çift idmanla geçirirken fıtık ameliyatı olan ve önceki gün takıma dahil olan Ali Lukunku salonda çalıştı. Baliç de antrenman sonrası tek başına düz koşu yaptı. Öte yandan bugün yeni sezon hazırlıklarının ikinci bölümü için Avusturya'ya giden Galatasaray, burada beş hazırlık maçı oynayacak.