Anglosakson'u böyle tarif etti!

Anglosakson'u böyle tarif etti!
Anglosakson'u böyle tarif etti!
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, sarı-kırmızılı takımın yeni teknik patronu Cesare Prandelli hakkında konuşurken, daha önce yaptığı 'Anglosakson' açıklaması için çok ilginç bir tarifte bulundu.

Galatasaray 'da 22 gündür cevabını bekleyen 'Yeni teknik direktör kim olacak?" sorusu cevabını buldu. Başkan Ünal Aysal, sözleşmesi feshedilen Roberto Mancini'nin ardından yine bir İtalyan teknik adamdan yana tercihini kullandı.

Mancini gitti, Prandelli geliyor


"5 KRİTERİ BARINDIRAN HOCA"

Cesare Prandelli ile anlaşma sağlayan Aysal, bu tercihi hakkında Hürriyet’e yaptığı açıklamada, "Ben bir Anglosakson ekolünden bahsettim. İlla Alman, Hollanda ya da İngiliz teknik direktör olacak demedim. Anglosakson'un bendeki tarifi; disiplin, dürüst, enerjik, başarıya aç ve netice odaklı futbol oynatan bir hocaydı. 5 kriteri barındıran hoca hangisi ona baktım. Tecrübesi ile bu 5 kriteri bir araya getiren hoca Prandelli'ydi" ifadelerini kullandı.   

"PRANDELLI İLE 2 GÜN GALATASARAY'I KONUŞTUK"

Sarı-kırmızılı kulübün bir numarası, "Prandelli ile tanışma imkanım oldu ve 2 gün birlikte olduk. Tanıştık, uzun uzun konuştuk. Fikirleri ile düşüncem olumlu hale geldi. Kendisiyle büyük başarılar elde edeceğimize inanıyorum" şeklinde konuştu.

TDK'YA GÖRE ANGLOSAKSON

Türk Dil Kurumu (TDK), Anglosakson kelimesini; "V. ve VI. yüzyılda Büyük Britanya'yı ele geçiren Cermen ırkından oymaklar" şeklinde tanımlıyor.

Ve Semih Kaya imzayı attı

"RAHAT ŞAMPİYON OLURUZ"

GS TV'de açıklamalarda bulunan Ünal Aysal, Cesare Prandelli'nin kendi kriterlerine sahip bir teknik direktör olduğunu belirterek, "2014-2015 futbol sezonu çok güzel geçecek. Onu hissediyorum, taraftarımız da bunu hissetsin. Prandelli ile lig şampiyonluğunu rahat bir şekilde yakalayabiliriz. Prandelli Pazartesi günü takımın başında olacak" dedi.

PRANDELLI KADRODAN MEMNUN MU?

"Bu kadroyla Galatasaray'ın rahat rahat şampiyon olabileceğini, fazla bir takviyeye ihtiyacı olmadığını söyledi. Ancak tabii ki bazı takviyelerimiz olabilir. Her şeyden evvel dostluk önemlidir. Öyle olmazsa keyifsiz, tatsız tuzsuz bir yapmış olursunuz. Mancini ile bir anlaşma yapmıştık, aynı şekilde dostça bozduk. İki tarafın onayı ile bozduk."

"ALMEIDA İLE GÖRÜŞTÜK"

Galatasaray Başkanı, Beşiktaş 'tan ayrılan Hugo Almeida konusunda ise "Almeida ile görüştük, ama Prandelli'nin öncelikli listesinde yok. Mevlüt Erdinç için kararı Prandelli verecek" ifadelerini kullandı.

OLCAN ADIN BİTİYOR

"Kadromuzu basitleştirme çabalarımız var. Olcan Adın'ın transferini bugün bitiriyoruz. Bunun dışında belki, yeni hocamız bizden 1-2 takviye isteyecek. Galatasaray'ın bugünkü gerçeklerini, yabancı kısıtlarımızı biliyor. Yaptığımız görüşmelerde bu konularda anlaştık."

Olay itiraf: Sneijder de giderdi!