Ankara'nın tek Brezilya yolcusu Gosso

Ankara'nın tek Brezilya yolcusu Gosso
Ankara'nın tek Brezilya yolcusu Gosso
Gençlerbirliği'nin 2014 Dünya Kupası'nda Fildişi Sahili'nde forma giyecek oyuncusu Gosso, Brezilya'da yarı final oynamayı hedeflediklerini söyledi.

ANKARA (AA) - Ankara'dan Brezilya'ya gitmeye hak kazanan tek futbolcu olan Jean Jacques Gosso, milli takımdan arkadaşı Didier Drogba'nın " Dünya Kupası'nda yarı final" hedefine gönderme yaparak, Fildişi Sahili'nin kaliteli oyunculara sahip olduğunu ve Brezilya'da bu hedefe ulaşabileceğini ifade etti.

Gosso, AA muhabirine yaptığı açıklamada Didier Drogba, Emmanuel Eboue, Sol Bamba ve Didier Zokora gibi Spor Toto Süper Ligi'de mücadele eden Fildişi Sahili'nden oyuncularla görüştüğünü, lige alıştığını ve Türkiye 'de önemli futbolculara karşı oynamaktan mutlu olduğunu dile getirdi.

"TÜRKÇEYİ ANLIYORUM AMA KONUŞAMIYORUM"
Çevresinde daha çok Fransızca konuşan insanların olduğunu belirten Gosso, 2,5 yıldır Türkiye'de bulunduğunu, Türkçeyi anladığını ancak konuşamadığını kaydederek, bir topluma uyum sağlamak için o ülkenin dilini öğrenmenin önemini vurguladı.

Herhangi bir lakabı olup olmadığı sorusu üzerine, "aslan" yanıtını veren Gosso, bunun sahadaki savaşçı kişiliği ve kazanma hırsından geldiğini belirtti.

"İdolüm yok ancak aynı mevkide oynadığım Michael Essien ve Claude Makalele'nin oyun stilini beğeniyorum" diyen 30 yaşındaki futbolcu, inançlı olduğunu ve maçlardan önce dua ettiğini söyledi.

Gençlerbirliği'nden önceki kulüplerinde de 19 numaralı formayı giymeyi tercih eden Gosso, 19 rakamının kendisi için taşıdığı anlamı "Forma numarası olarak 19'u tercih ediyorum, çünkü 2,5 yaşındaki oğlum 19 Mayıs tarihinde dünyaya geldi" şeklinde açıkladı.

"ÇALIŞMAKTAN VAZGEÇMEDİM"
Ligde geçen sezon yaşadığı sakatlık nedeniyle uzun süre sahalardan uzak kalan Gosso, "Sakatlığım süresince çalışmaktan vazgeçmedim" diye konuştu.

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Özdilek'ten de övgüyle bahseden tecrübeli orta saha oyuncusu, "Hocamızın genç ve hırslı oluşu bizim de oyunumuza yansıyor" ifadesini kullandı.

Gençlerbirliği taraftarları için "Zor zamanlarımızda bizi desteklediler. Hayal kırıklığına uğramayacaklar çünkü hepimiz sahada öncelikle formamız, kendimiz, taraftarımız ve yöneticilerimiz için mücadelemizi sürdürüyoruz" diyen Gosso, yalnızca maçlara yoğunlaştığını, sözleşme konusunu sezon sonuna bıraktığını belirterek sözlerini tamamladı.