Antalya Aslan'a pek yaramadı

Galatasaray, olumlu göründüğü Marbella ve Mısır seferlerinin ardından gittiği Antalya'da, farklı bir görüntü çiziyor. Üç gün önce Rapid Bükreş karşısında vasat bir oyun ortaya koyan Sarı-Kırmızılılar, dün de Rus Ligi takımlarından Krilya önünde kötüydüler.

Galatasaray-Krilya: 1-3
STAT: Atatürk
HAKEMLER: Cem Deda, Süleyman Yarar, Arif Çelik
GALATASARAY: Kerem **, Ümit Davala **, Vedat * (Suat Usta 63 **), Bülent ** (Mehmet Polat 68 **), Hakan Ünsal ** (Cihan 65 *), Pinto **, Batista ** (Berkant 73 *), Ergün **, Hasan Şaş * (Revivo 46 **), Arif * (Ayhan 46 ***), Lukunku ** (Baliç 75)
KRILYA: Chichkin ***, Ovie ***, Bushmanov **, Dohayan **, Lillo **, Souza **, Kovba **, Tikhonov **, Karyeka ***, Bober *** (Gaucho 86), Poskus *** (Virogradov 69 ***)
GOLLER: Ayhan (51) / Bober (7), Poskus (57), Virogradov (81)
SARI KARTLAR: Ayhan / OvieANTALYA - Galatasaray, olumlu göründüğü Marbella ve Mısır seferlerinin ardından gittiği Antalya'da, farklı bir görüntü çiziyor. Üç gün önce Rapid Bükreş karşısında vasat bir oyun ortaya koyan Sarı-Kırmızılılar, dün de Rus Ligi takımlarından Krilya önünde kötüydüler. Fatih Terim'in, yeni transferleri kaynaştırma çabalarını da içeren dünkü denemenin ilk yarısı, Bober'in attığı golle, Rus ekibinin 1-0 galibiyetiyle kapandı. İkinci yarının ilk bölümünde ise sahada daha diri bir Galatasaray vardı. Nitekim 51'de Ümit Davala'nın uzun taç atışında Rus defansının uzaklaştıramadığı topa Ayhan nefis vurdu: 1-1. Galatasaray'ın öne geçileceği düşünülürken sahneye Vedat çıktı ve o klasik hatalarından birini gerçekleştirerek topu, kalecisi yerine Rus forvetinden Poskus'un önüne bıraktı. Lityanyalı oyuncu da skoru 2-1'e taşımakta zorlanmadı. 60'da Ayhan bir kez daha, bu kez soldan şansını denedi ama topu kaleci Chichkin çıkardı. 81'de organize gelen Rus akınında nefis bir yardımlaşma örneği izledik. Bu pozisyonda genç Rus oyuncu Virogradov, Galatasaray defansının şaşkın bakışları arasında durumu 3-1'e getirdi. Bu gol aynı zamanda maçın skoruydu. (Spor Servisi)