Antalya'da mutsuz İsrail

Cumartesi gecesi, Avrupa futbolunun gündeminde 2004 Avrupa Şampiyonası grup eleme maçları vardı. Ülkedeki siyasi karışıklıklar yüzünden gruptaki 5. maçını Antalya'da oynayan Haim Revivo'lu İsrail, Slovenya karşısında fırsat tepti.

ANTALYA - Cumartesi gecesi, Avrupa futbolunun gündeminde 2004 Avrupa Şampiyonası grup eleme maçları vardı. Ülkedeki siyasi karışıklıklar yüzünden gruptaki 5. maçını Antalya'da oynayan Haim Revivo'lu İsrail, Slovenya karşısında fırsat tepti. Son Dünya Kupası'nın en büyük hayalkırıklığı Fransa'nın beş maçta beş galibiyetle açık ara liderliğini sürdürdüğü grupta İsrail, Slovenya engeline takılıp ikincilik şansını zora sokarken Haim Revivo, kaptan çıktığı mücadelede 90 dakika forma giydi.
İkinci grupta ise ligimizde oynayan Daniel Pancu'nun 90 dakika oynadığı maçta Romanya, evinde Bosna Hersek'i 2-0 yenerken konuk ekipte de Elvir Boliç sahadaydı. Bu grupta asıl çekişme iki Kuzey ülkesi arasında yaşanıyor. Danimarka, ilk maçta 2-2 kaldığı Norveç'i evinde 1-0 yenmeyi başardı ve ikili averajda avantajlı duruma geçti. Bir önceki Dünya Kupası'na katılamayan Avrupa'nın futbol devlerinden Hollanda ise, Maxim Romashchenko'nun 51 dakika forma giydiği maçta Beyaz Rusya'yı deplasmanda 2-0 yendi. Ama 3. Grup'taki asıl düğümü 10 Eylül'deki Çek Cumhuriyeti-Hollanda maçı çözecek.
Vogts ve Völler karşı karşıya
Gecenin ilginç mücadelelerinden biri Berti Vogts'un çalıştırdığı
İskoçya'nın, evinde Almanya'yı ağırlamasıydı. Glasgow Hampden Park'da oynanan maçta Vogts'un öğrencileri, Völler'in öğrencileriyle 1-1 berabere kaldı. Bu grupta Almanya avantajlı, ikincilik için İskoçya ve Letonya çekişiyor, İzlanda da şansını sürdürüyor.
Gecenin en büyük sürprizini ise 'komşu' gerçekleştirdi. İspanya'yı Zaragoza'da, Giannakopoulos'un 44. dakikada attığı nefis golle yenen Yunanistan, böylelikle grupta iddialı duruma geldi. Grubun bir başka ilginç maçında Fenerbahçeli Sergei Rebrov'un da forma giydiği Ukrayna, Ermenistan'ı uzatma dakikalarında Federov'un attığı golle, zor da olsa 4-3 yendi. (Spor Servisi)