Antalyaspor lige hazır

Antalyaspor lige hazır
Antalyaspor lige hazır
Medical Park Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer, "Takıma yaptığımız son takviyelerin uyumu dışında eksiğimiz kalmadı" dedi.

ANTALYA (AA) - Gültekin Gencer, 2013-2014 sezonuna Kayseri Erciyesspor maçı ile başlayacaklarını hatırlatarak, artık hazırlıkların sonuna geldiklerini, nokta transferler yaparak eksiklerini tamamladıklarını söyledi.

Davraz, Slovenya ve Ankara olmak üzere 3 etaplık kamp dönemi geçirdiklerini anlatan Gencer, hiçbir sorunlarının bulunmadığını, sadece takıma sonradan katılan oyuncuların hazır olmasının biraz zaman alabileceğini ifade etti.

Takımdaki güç ve rekabet ortamının yeni transferlerle daha da artacağını dile getiren Gencer, geçen yıl yaşadıkları yedek kulübesi sorununu bu yıl yaşamayacaklarını düşündüğünü kaydetti.

Medical Park Antalyaspor'un geçen yıl ilk yarıyı ikinci sırada bitirdiğini, ikinci yarıda ise hem ligi hem de kupayı bir arada götürecek bir takım olamadıklarını ifade eden Gencer, şöyle konuştu:
"O dönemde ben yönetici değildim ama Samet hoca ile bir otelde tesadüfen karşılaştık. O zaman Beşiktaş 'ın başındaydı. Kendisiyle epey sohbet etmiştik. 'Hoca artık Türkiye Kupası'nı da Antalyaspor'a bırak' diye espri yapmıştım. O da 'Keşke götürebilecek bir kadronuz olsa da götürebilseniz' demişti. Kupada ve ligi bir arada götürmek için kadro ve kulübe yetersizliğimiz olduğunu söylemişti."

"3-4 YABANCIYI TRİBÜNDE OTURTACAK LÜKSÜMÜZ YOK"

Gencer, geçen yıl iyi stoperleri bulunduğu halde ligde en fazla gol yiyen takımlardan biri olduklarını belirterek, şöyle devam etti:
"Daha deneyimli oyuncularla takviye yapalım istedik. Uzun bir transfer hikayesi yaşadık. Anton Ferdinand'ın takıma geç katılması büyük bir şanssızlıktı. Hem ilk defa baba olmasından hem de eşinin sorunlu bir doğum süreci yaşamasından dolayı duygusal olarak kendisine böyle bir hak verdik. Bizim geçen yıl 6 yabancımız vardı, Saso Fornezzi, Baros ve Ferdinand'ı alınca 3 yabancı fazlalığımız söz konusuydu. Bu nedenle Zizic ve Pedro'yu kiralık olarak vermek istiyoruz. Kaleci Sammy'i de yurt içi ve dışından kiralamak isteyen kulüpler var."

Son olarak Natxo İnsa'nın transferini gerçekleştirdiklerini belirten Gencer, "Bizim 3-4 yabancıyı tribünde oturtacak lüksümüz yok. Belki kaleciden dolayı bir oyuncu lüksümüz olabilir ama daha fazlası olmayacak. Yola şu andaki kadromuzla devam edeceğiz. Transfer dönemini şimdilik kapattık" diye konuştu.

Gültekin Gencer, lige teknik ve oyuncu kadroları bakımından yenilenmiş bir kadro ile başlayacaklarını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Kamuoyunda Antalyaspor'un yeri 4'üncülük ile 8'incilik arası deniyor. 'UEFA Kupası'nı zorlar' demeleri bizi mutlu ediyor ama ayaklarımız yere basmalı, sevinmemeliyiz. Lige en hazır takımlardan birisiyiz. Takıma yaptığımız son takviyelerin uyumu dışında eksiğimiz kalmadı. Geçtiğimiz yıllara göre artış sağlanarak 6 bin kombine satışı ile takım ve taraftar olarak da lige hazır olduğumuzu görüyoruz. Şehrin daha da bütünleşmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Kimsenin siyasi düşüncesine bakmadan herkesin kapısını çaldık. Uzun yıllar kulüpte görevimiz olmamasına rağmen duyarlılığımı gösterdim, maddi manevi elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım. Hiçbir şey yapamasam kombine bilet alıp maça gittim."

"GELECEK 10 YILI PLANLIYORUZ"

Medical Park Antalyaspor'un gelecek 10 yılını planladıklarını söylediklerini, bazı kişilerin de "Yaşlı futbolcular alıyorsunuz, bunu nasıl yapacaksınız" dediklerini anlatan Gencer, "Biz takım olarak 10 yılı planlamıyoruz, Antalyaspor olarak geleceği planlıyoruz. Forma reklamı konusunda sahaya boş çıkmak istemiyoruz ama 3-5 maçlık anlaşmak da istemiyoruz. Önümüzdeki 3 yılın forma reklamını alma konusunda çalışıyoruz."

Taraftarına şiddete başvurmamaları konusunda uyarılarda bulunan Gencer, sezonun ilk maçının Akdeniz Üniversitesi Stadyumu'nda yapılacağını, bu maçın diğer oynanacak karşılaşmalara örnek olması için herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini vurguladı.

Gencer, "Taraftarımız sporcuya, teknik adama, rakip takımdan veya bizim olsun fark etmez, küfür etmesin. Statlar eğlence yerleri gibidir, gelen taraftarımız sporun görsel zevkinden istifade etmeye çalışsın. Antalyaspor taraftarına yakışanı statlarımızda sergilesinler. Taraftarımızın bize yardımcı olacağına inanıyorum" dedi.

Maçlarını Akdeniz Üniversitesi Stadı'nda yapacak Medical Park Antalyaspor, maçlarını geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Akdeniz Üniversitesi Stadı'nda yapacak. Statta protokolde 42 kişilik koltuk yer alırken, basın tribününde 118 kişilik koltuk bulunacak.

Kapalı tribünün üst bölümünde 396, alt bölümünde 2 bin 8 koltuk yer alıyor. Maraton tribünde 2 bin 3 koltuk bulunurken, kale arkasındaki tribünde ev sahibi takım için bin 993 koltuk, misafir takım için 404 koltuk yer alıyor. Güvenlik ekipleri için de 119 koltuk bulunuyor. Böylece stadın toplam kapasitesi 7 bin 83'ü buluyor.