Antalyaspor'da Samuel Eto'o depremi!

Antalyaspor'da Samuel Eto'o depremi!
Antalyaspor'da Samuel Eto'o depremi!
Samuel Eto'o transferi ile dikkati çeken Antalyaspor'da büyük bir şok yaşanıyor. Yıldız golcünün 3.5 milyon Euro olan maliyetinin 1.5 milyon Euro'sunu karşılaması gereken sponsor firmanın, ödemeyi yapmadığı öne sürüldü. Kulüp, bu iddia üzerine açıklama yaptı.

RADİKAL - Antalyaspor yönetimi, 3 senelik sözleşme yapılan Samuel Eto’o’nun parasının sponsorlar tarafından karşılanacağını belirtmişti. Ancak işler planlandığı gibi gitmedi. Göğüs reklamı veren ‘İati’, 2 milyon Euro’luk ödemeyi yapmasına karşın sırt reklamı için 1.5 milyon Euro vermesi gereken Antalya Mermer'in “1 milyon lira ödeyebiliriz” dediği iddia edildi.

Yıllık maaşı 3 milyon Euro olan Kamerunlu yıldızın, menajerine 400 bin Euro veriliyor. Ev ve uçak gibi ekstralar göze önünde bulundurulduğunda yıllık maliyet 3.5 milyon Euro'yu buluyor. Bu durumda Eto’o için ödenmesi gereken 4 milyon TL kalıyor. Sponsor sorununun çözülmemesi halinde, bu rakam Antalyaspor’un kasasından çıkacak.

Öte yandan Başkan Gencer, “Tüm maliyetini sponsorlar karşılayacak” demesine rağmen İati ve Antalya Mermer ile yapılan anlaşmanın da sadece 1 yıllık olduğu ortaya çıktı. Oysa Eto’o ise 3 senelik imza atmıştı.

KULÜPTEN AÇIKLAMA

Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer, dünyaca ünlü oyuncunun alacağı ücretle ilgili sponsorlarla anlaşmazlık olduğu yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Eto'o'ya ödenecek bedelle ilgili sponsorlarla anlaşmalar yapıldığını hatırlatan Gencer, "Bu anlaşmalarda herhangi bir sıkıntı yok. Bu transferlerde, Antalyaspor'un kasasından hiç para çıkmayacak. Sponsor şirket, Eto'o'nun da katılımıyla birkaç gün içerisinde bir lansman yapacak. Bu lansman sayesinde kamuoyu herhangi bir sıkıntı olmadığını görecektir" diye konuştu.