Antalyaspor'dan Avrupa başvurusu

Antalyaspor'dan Avrupa başvurusu
Antalyaspor'dan Avrupa başvurusu
Medical Park Antalyaspor Kulübü, Eskişehirspor'un aldığı 1 yıl Avrupa'dan men cezası sonrası Avrupa kupalarına katılmak için Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) başvurdu.

Türkiye 'de 3 Temmuz'dan sonra birçok takım için suçlamaların yapıldığına dikkati çeken Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer, "Birtakım süreçler yaşandı. Antalyaspor adının bu süreçte hiçbir şekilde geçmemesinden dolayı geçmiş yönetime teşekkür ediyorum. Antalyaspor tarihinde bu konularda hiç leke almamıştır. Antalyaspor'un UEFA Lisansı'nın iptal edildiği, askıya alındığı yönünde haberler çıktı. Bu itibarsızlığı da benim yaptığım söylendi. Bu da son derece çirkin bir iftiradır. Evet eski futbolcumuz Sammy Ndjock alacağından dolayı UEFA'ya başvurdu ve bunun neticesinde UEFA Kulüp Yüksek Lisansımız askıya alındı" diye konuştu.

"UEFA'dan gelen yazıyla şok olduk"


Yarına kadar 260 bin euro'yu Ndjock'un kulübü olan Lion'a yatırmaları halinde lisanslarının askıdan düşeceğini vurgulayan Gencer, "UEFA Kulüp Yüksek Lisansımız devam edecek. Onun dışında federasyon ve UEFA ile ilgili problemimiz yok. 3 Temmuz sürecine karışmamamıza rağmen en büyük sıkıntıyı çeken, en çok mağdur olan kulüplerden biriyiz. Bu kulüpler Süper Lig'de cirit atıyor, Avrupa'ya gittikleri zaman da UEFA cezayı kesiyor. Onları 'Sen benim sınırlarım içerisinde top oynayamazsın' diye geri gönderiyor. UEFA bu kadar net bir tablo çizerken, Türkiye'de bu futbol takımlarının cirit atması bizim için de düşündürücü. Bizim günahımız ne diye soruyoruz" dedi.  

"DÜŞECEK-KALACAK TAKIMLARIN KADERİNİ ÇİZDİLER"

Eskişehirspor ve Sivasspor Avrupa'da oynayamayacağına göre Türkiye'de de oynamaması gerektiğini savunan Başkan Gencer, "Bunlar Avrupa'da oynayamıyorsa, Türkiye'de de oynamasınlar. Türkiye'de de karşımıza engel olarak çıkmasınlar. Türkiye Kupası'na kenetlenmiş bir Eskişehirspor ile yarı final oynadık. Bu kupayı o kadar önemsediler ki, ligde kimin düşüp kimin düşmeyeceğini önemsemeyecek kadardı. Ligde son maçlarına bakarsanız, düşme hattındaki takımlarla oynadıkları son 5 maça bakarsanız, yedeklerle çıktılar. Türkiye liginde düşecek ve kalacak takımların kaderini çizdiler. Bunu sırf Avrupa kupalarına gidebilmek hayaliyle yaptılar. Bunları belki yönetimleri yaptı, belki de hocaları yaptı. Önemli olan Türkiye liginin kaderini çizmiş olmaları. O takımdaki bazı futbolcu kardeşlerimle konuşup, acı gerçekleri öğrenince üzüntülerimi belirtmek için o kulübün yöneticilerini, teknik ve idari kadrolarını bugün konuşuyorum. Arkadaşlar şimdi de 'Avrupa kupalarına gidiyoruz' diye sevindiler, ama 3 Temmuz sürecinde adı geçen kulüp oldukları için Avrupa'dan men edildiler" ifadelerini kullandı.

UEFA'nın şakası yok!


"AVRUPA'YA ANTALYASPOR GİTMELİ"

Gültekin Gencer, Türkiye Kupası'ndan dolayı bir takım Avrupa'ya gitme hakkı kazanıyorsa o takımın Antalyaspor olduğunu vurgulayarak, "Avrupa'ya gidecek takım kupa ayağından gitmelidir. Ligden gitmemelidir. Çünkü Galatasaray , Bursaspor'u eledi. Eskişehir bizi eledi. Eskişehir bizi elediği için bizim gitmemiz gerekiyor. Statü çok açık. Federasyonun bu konuda düzgün karar vermesini, konuya realist yaklaşması gerektiğini düşünüyorum. Bu konu iyice araştırılıp, bir hata daha yapılmaması lazım. TFF de UEFA gibi kararlar alabilseydi, belki bugün biz Süper Lig'den düşmemiş olacaktık. Kişisel başarısızlıklarımı, küme düşmüşlüğümü bunlara bağlama gibi bir düşüncem yok" şeklinde konuştu. Süleyman EKİN (DHA)

Bursaspor'da CAS bekleyişi