Antalyaspor'un 6 puanı silinebilir!

Antalyaspor'un 6 puanı silinebilir!
Antalyaspor'un 6 puanı silinebilir!
Dünyaca ünlü futbolcu Samuel Eto'o ile yıllık 3 milyon Euro'ya anlaşan Antalyaspor, eski futbolcularına olan borçlarından dolayı Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF) ceza aldı. Bir ay içinde 5.5 milyon TL ödenmezse, kulübün 6 puanı silinecek.

TFF, lisans almak için ikinci kez hak verdiği, ancak şartları yerine getiremeyen Antalyaspor Kulübü'nü 80 bin TL para cezasına çarptırdı. Eski futbolcularının yaklaşık 5.5 milyon TL’lik alacaklarını ödemeyen Akdeniz ekibine, 30 gün süre verildi. Kırmızı-beyazlı kulübün, bu süre içerisinde alacaklı futbolcuların paralarını vermediği takdirde 6 puanı silinecek.

Habertürk Gazetesi'nde yer alan habere göre; Antalya ’nın önceki sezonda yollarını ayırdığı 9 futbolcuya olan borcu 5 milyon TL’yi aştı. Bu oyunculardan Vederson ve Semih Şentürk’ün 1’er milyon, Eyong Enoh’un 720 bin, Giray Kaçar’ın 700 bin, Natxo Insa’nın ve Deniz Barış’ın 450 bin, Uğur İnceman’ın 396 bin, Isaac Promise’nin 390 bin ve Tita’nın ise 300 bin TL’lik alacağı bulunuyor. Ancak faizlerle birlikte bu rakamın 10 milyon lirayı bulacağı ifade ediliyor.

12 FUTBOLCU ALINDI

Antalya, eski futbolcularına yüklü miktarda borcu olmasına karşın aralarında dünyaca ünlü yıldız Samuel Eto’o’nun da bulunduğu 12 futbolcuyu milyonlarca Euro harcayarak kadrosuna kattı.

TFF’nin açıkladığı ‘UEFA Kulüp Lisansı’ almaya hak kazanan kulüpler içerisinde yer almayan Akdeniz ekibi, bu sezon 6’sı yabancı olmak üzere toplam 12 futbolcu ile sözleşme imzaladı. Eto’o, yıllık 3 milyon Euro garanti ücrete 3 yıllık sözleşme imzaladı.